Uživatel nepřihlášen
 

Valve dovoluje autorům zpoplatnění modů, začíná se Skyrimem

Čtvrtek 23.4.2015 20:34 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Novinky Novinka

Počínaje dnešním dnem mohou tvůrci modů pro Skyrim stanovit cenu, za kterou se jejich výtvor bude prodávat přes Steam Workshop. Zvrácené pojetí kapitalismu a snaha o oškubání hráčů? Ne tak docela.

Už dlouhou dobu se mluví o tom, že by autoři modů měli díky Steam Workshopu možnost vydělávat peníze. A nyní k této možnosti konečně došlo. Počínaje dnešním dnem mohou autoři modů pro The Elder Scrolls V: Skyrim stanovit cenu, za kterou se bude jejich výtvor prodávat.

Zpoplatnění je přitom zcela dobrovolné. Pokud autor chce, může mod dál nabízet zdarma. Ale také může podle svého uvážení stanovit cenu, za kterou se mod bude prodávat a díky tomu bude moci vydělávat. Vše je tedy jen otázka soudnosti a touhy po výdělku ze strany samotných modderů, Valve nikoho do zpoplatnění očividně nenutí a ani nediktuje ceny. Samozřejmě je ale třeba počítat s tím, že Valve má podíl ze zisku z prodejů modů, stejně jako má podíl z prodejů samotných her na Steamu i z předmětů prodaných na komunitním tržišti.

Někteří autoři už možnosti zpoplatnění využili a vedle více než 24 000 bezplatných modů nyní na Steam Workshopu Skyrimu najdeme více než 18 modů, které už na sobě mají nalepenou cenovku. Koupit si můžete například meč za 0,92 euro, krásnou zbroj za 1,39 euro nebo nového společníka za necelých 5 euro. Ano, 5 euro za společníka, a právě proto jsem mluvil o té soudnosti.

Dobrá zpráva je, že pokud se někdo rozhodne určitý mod koupit, nebude kupovat zajíce v pytli. Pokud po koupi zjistíte, že je mod nefunkční nebo jiným způsobem vadný, do 24 hodin od koupě vám Steam může snadno vrátit peníze.

Dá se očekávat, že Skyrim bude jen první vlaštovka mnohem větší iniciativy a dříve či později tuto možnost nabídnou další hry, včetně titulů přímo od Valve. Možná i nějaký titul, který poběží na Source 2 enginu, s nímž mají přijít zcela nové podmínky pro tvůrce modů. Mimochodem, možnost zpoplatnění modů plánují i vývojáři z Epic Games, právě tímto způsobem budou vydělávat na volně dostupném Unreal Tournamentu. Některé mody pro nový UT už jsou k dispozici za peníze a zdá se, že systém funguje.

Jak se každopádně dá očekávat, ihned po oznámení této novinky se vyrojila neskutečná spousta stížností a nadávek. Vše ale opravdu záleží především na soudnosti a zdravém rozumu samotných modderů a já osobně tento krok vítám.

Ti, kteří razí klasickou politiku volné distribuce modů, je mohou nadále nabízet zdarma. Ti, kteří touží po výdělku ze své tvrdé práce, nyní mohou toho výdělku skutečně dosáhnout. A ti, kteří budou systém zneužívat, získají díky možnosti vrácení peněz kulové. Spokojeni jsou všichni a zároveň mohou všichni sami rozhodnout, jak s vlastní tvorbou naložit. Nechci tvrdit, že jde o novou dobu moddingu, ale určitě jde o věc, která může PC hraní dost oživit.

O víkendu si také můžete Skyrim zahrát zcela zdarma, free víkend je jeden z kroků na podporu této novinky.

Tisk
Elder Scrolls V: Skyrim na PC, PS3, Xbox 360, SwitchScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Elder Scrolls V: Skyrim Screenshot ze hry Elder Scrolls V: Skyrim Screenshot ze hry Elder Scrolls V: Skyrim Screenshot ze hry Elder Scrolls V: Skyrim Screenshot ze hry Elder Scrolls V: Skyrim Screenshot ze hry Elder Scrolls V: Skyrim Screenshot ze hry Elder Scrolls V: Skyrim Screenshot ze hry Elder Scrolls V: Skyrim
Související novinky
 
Vyšel masivní mod Beyond Skyrim: Bruma

Vyšel masivní mod Beyond Skyrim: Bruma

Pondělí 3.7.2017 18:30 - Modifikace přidává do Skyrimu rozlehlý region, nové úkoly, tisíce plně namluvených řádků dialogů nebo zhruba 3 hodiny hudby. Časem vyjde i pro Xbox One. Přečíst celý článek »

8 komentářů|PC, Xbox One
The Elder Scrolls V: Skyrim pro Switch není jen pouhý port

The Elder Scrolls V: Skyrim pro Switch není jen pouhý port

Pondělí 12.6.2017 07:13 - Během hraní můžete využívat pohybové ovládání nebo výbavu inspirovanou sérií The Legend of Zelda. Přečíst celý článek »

Ambiciózní mod Enderal pro Skyrim je konečně venku

Ambiciózní mod Enderal pro Skyrim je konečně venku

Pondělí 15.8.2016 14:40 - Už nějaký čas je k dispozici německá verze, anglická verze ale dorazila až nyní. Přečíst celý článek »

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Valve dovoluje autorům zpoplatnění modů, začíná se Skyrimem
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
hRDLA   1x   odkaz ]hRDLAhrdla20497    24.4.2015 22:08 hRDLA

odkaz ]

05ky   2x   Kolousek001: to je dost nedomyslena teorie. Xbox live gold fungoval a lidi platili za dob kdy ps 3 melo free mp.... a proc? treba ze mel nad ostatnimi navrch? Nejak napadne mi prijde Steam v naprosto stejne pozici. Proc by to tedy nedopadlo stejne kdyz prubeh je stejny. Nakonec na steamu bude premium ucet a ostatni sluzny (uplay, origin, etc. ) Se pridaji. Proc by taky ne. Po penezich prahnou vsichni, ze? Ps. Na kompenzaci vlozenych penez na styl games with gold maji rozhodne z ceho vybirat...05ky05ky30029    24.4.2015 20:58 05ky

Kolousek001: to je dost nedomyslena teorie. Xbox live gold fungoval a lidi platili za dob kdy ps 3 melo free mp.... a proc? treba ze mel nad ostatnimi navrch? Nejak napadne mi prijde Steam v naprosto stejne pozici. Proc by to tedy nedopadlo stejne kdyz prubeh je stejny. Nakonec na steamu bude premium ucet a ostatni sluzny (uplay, origin, etc. ) Se pridaji. Proc by taky ne. Po penezich prahnou vsichni, ze? Ps. Na kompenzaci vlozenych penez na styl games with gold maji rozhodne z ceho vybirat...Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Paturata    Mr. Lolendo: He, cože? Valve vývojářům neintegruje Steamworks do jejich her. Valve pouze poskytuje Steamworks nástroje, to je vše.Paturatapaturata7591    24.4.2015 20:28 Paturata

Mr. Lolendo: He, cože? Valve vývojářům neintegruje Steamworks do jejich her. Valve pouze poskytuje Steamworks nástroje, to je vše.

Smejdcz    Kolousek001: Oni už to tam docela přestavají cpát 8-)Smejdczsmejdcz2368    24.4.2015 19:25 Smejdcz

Kolousek001: Oni už to tam docela přestavají cpát 8-)

Mr.Lolendo    to: Smejdcz
Nesmíš zapomínal že Valve podpořilo převedení starých MP her na steamwoks. Tedy nebýt Valve tak např. multiplayer Company of Heroes by byl mrtev. Bylo to za prachy? Ne Valve to udělalo zadarmo s pomocí vývojářů hry.
Mr.Lolendomrlolendo10723
    24.4.2015 19:24
Mr.Lolendo

to: Smejdcz
Nesmíš zapomínal že Valve podpořilo převedení starých MP her na steamwoks. Tedy nebýt Valve tak např. multiplayer Company of Heroes by byl mrtev. Bylo to za prachy? Ne Valve to udělalo zadarmo s pomocí vývojářů hry.

Kolousek001    Steam fakt nikdy zpoplatněnej nebude :D A jaký servery myslíš?

U konzolí to funguje jinak, protože všechny hry tam jedou přes tu konzoli a tak tam může bejt MP zpoplatněnej ale na PC máš 3 velký DRM služby + DRM free hry ... Jak by Steam chtěl něco takovýho udělat, vydavatelé by to prostě přestali na Steam cpát ...
Kolousek001kolousek00128103
    24.4.2015 19:17
Kolousek001

Steam fakt nikdy zpoplatněnej nebude :D A jaký servery myslíš?

U konzolí to funguje jinak, protože všechny hry tam jedou přes tu konzoli a tak tam může bejt MP zpoplatněnej ale na PC máš 3 velký DRM služby + DRM free hry ... Jak by Steam chtěl něco takovýho udělat, vydavatelé by to prostě přestali na Steam cpát ...

Smejdcz   4x   Já už se osobně ničemu nedivím. Steam je největší DRM ochrana na světě, hlavně že na Xbox One se blilo, když to chtěli zařídit. Zpoplatňuje se všechno a nedivil bych se, kdyby v následujích letech Steam byl zpoplatněn stejně jako PSN a Xlive. Chceš hrát, tak plať. Na jednu stranu se nedivím, ty servery někdo platit musí. Vše má své plus a mínus. Za mě je tohle veké mínus, měla by být možnost dotace přímo autorovi, ale tohle ne.Smejdczsmejdcz2368    24.4.2015 19:14 Smejdcz

Já už se osobně ničemu nedivím. Steam je největší DRM ochrana na světě, hlavně že na Xbox One se blilo, když to chtěli zařídit. Zpoplatňuje se všechno a nedivil bych se, kdyby v následujích letech Steam byl zpoplatněn stejně jako PSN a Xlive. Chceš hrát, tak plať. Na jednu stranu se nedivím, ty servery někdo platit musí. Vše má své plus a mínus. Za mě je tohle veké mínus, měla by být možnost dotace přímo autorovi, ale tohle ne.

Mr.Lolendo    Problémy jsou následující:
1) Co už dlouho pozoruji tak veřejnost tedy laici mají mylné mínění o modech. Podobně je to jako o Hacker a Cracker...
2) Laici neví jak je nainstalovat/vložit. Nebo ví ale je to pro ně složité - jsou tedy líní.
3) Laici nechápou stavbu SW. Tedy neví přesně ani co je malware apod. Ačkoliv vynáší rozsudky že DLC od známe zajeté značky jej neobsahuje apod.
4) Laik nemá nejmenší tušení jak obtížné je něco vytvořit. Neví to ani ti co něco začali móddovat protože jedním módem člověk nesežere veškerou moudrost světa.
5) Licenční problém díla, enginu a digitální distribuce. ,
6) Neznalost licenčních práv laiků ačkoliv s nimi souhlasí. Zde aji já sám mám velké mezery.
7) Etika tvorby. Tedy účel kreativity vs. zisk. Mě přijde jako nejlepší způsob distribuce módu zadarmo s možností přispět autorům. Bohužel neznalost výše uvedených bodů se stává že lide jsou lehkomyslní a neuvědomělí hodnoty modu. Mnoho lidí to považuje jako samozřejmost zadarmo (jako titulky k filmu) neuvědomujíc si že to někdo dělá zadarmo a marním nad tím svým čase který je pro nás všechny drahocenný.
8) Motivace Valve k tomuto. Zisk? Podpora módů? Chtějí postavit mody proti DLC stejnou měrou? Chtějí vymýtit mody a podpořit DLC?
9) U nás v České republice je většina vůbec ráda že má čas si něco zahrát. Natož něco tvořit. Nehledě na oficiálně uvedené "průměrné" platy kterých dosahuje jen menšina.
Mr.Lolendomrlolendo10723
    24.4.2015 19:03
Mr.Lolendo

Problémy jsou následující:
1) Co už dlouho pozoruji tak veřejnost tedy laici mají mylné mínění o modech. Podobně je to jako o Hacker a Cracker...
2) Laici neví jak je nainstalovat/vložit. Nebo ví ale je to pro ně složité - jsou tedy líní.
3) Laici nechápou stavbu SW. Tedy neví přesně ani co je malware apod. Ačkoliv vynáší rozsudky že DLC od známe zajeté značky jej neobsahuje apod.
4) Laik nemá nejmenší tušení jak obtížné je něco vytvořit. Neví to ani ti co něco začali móddovat protože jedním módem člověk nesežere veškerou moudrost světa.
5) Licenční problém díla, enginu a digitální distribuce. ,
6) Neznalost licenčních práv laiků ačkoliv s nimi souhlasí. Zde aji já sám mám velké mezery.
7) Etika tvorby. Tedy účel kreativity vs. zisk. Mě přijde jako nejlepší způsob distribuce módu zadarmo s možností přispět autorům. Bohužel neznalost výše uvedených bodů se stává že lide jsou lehkomyslní a neuvědomělí hodnoty modu. Mnoho lidí to považuje jako samozřejmost zadarmo (jako titulky k filmu) neuvědomujíc si že to někdo dělá zadarmo a marním nad tím svým čase který je pro nás všechny drahocenný.
8) Motivace Valve k tomuto. Zisk? Podpora módů? Chtějí postavit mody proti DLC stejnou měrou? Chtějí vymýtit mody a podpořit DLC?
9) U nás v České republice je většina vůbec ráda že má čas si něco zahrát. Natož něco tvořit. Nehledě na oficiálně uvedené "průměrné" platy kterých dosahuje jen menšina.

Rappix   2x   odkaz ] 8-)Rappixrappix10626    24.4.2015 18:14 Rappix

odkaz ] 8-)

Garriken    Dřív to bylo o něčem jimém, v dnešní době vytvořit například nějakou slušnou AAA hru stojí tolik peněz a času že by to byla opravdu drahá zábava, bohužel prachy jsou prachy. :gun:Garrikengarriken12372    24.4.2015 16:21 Garriken

Dřív to bylo o něčem jimém, v dnešní době vytvořit například nějakou slušnou AAA hru stojí tolik peněz a času že by to byla opravdu drahá zábava, bohužel prachy jsou prachy. :gun:

Sutom   2x   Garriken: Vývojáři taky dřív dělali hry pro zábavu, zisk byl až na druhým místě, alespoň mě to tak připadne. Dnešním světem hýbou jen prachy.Sutomsutom29727    24.4.2015 16:12 Sutom

Garriken: Vývojáři taky dřív dělali hry pro zábavu, zisk byl až na druhým místě, alespoň mě to tak připadne. Dnešním světem hýbou jen prachy.

Garriken   2x   A přesně tohle se mi nelíbí na dnešní herní politice, všude jde jen o prachy, modeři dřív dělali mody ne pro peníze, ale proto že je to bavilo a budiž jim odměnou zájem fanoušků a to že někoho zaujali natolik, že je dobrovolně dotoval pro další práci, je vidět, že z herní scény se stala dojička na peníze jako téměř ze všeho, vůbec se mi to nelíbí ale doufám že nedojdou tak daleko, že mě od hraní odradí úplně, kde jsou ty doby kdy DLC byli zadarmo, za chvilku už budu asi říkat, kde jsou ty doby kdy byly mody zadarmo, jediná forma placeného DLC či modu kterou akceptuji za peníze je přidání pár hodin příběhu do hry s kvalitním obsahem, jinak platit za různý serepetičky jako jsou skiny atd, mi vadí, pro mě to jsou věci který mají největší "zábavnou" hodnotu, když je získám nějak ve hře a ne koupím, ztrácí to svoje kouzlo, a u modů to samé hodiny proklikávání se workshopem a zkoušením různejch nesmyslů o pátečních večerech byla legrace, teď to bude... koupit či nekoupit? :lala:Garrikengarriken12372    24.4.2015 15:49 Garriken

A přesně tohle se mi nelíbí na dnešní herní politice, všude jde jen o prachy, modeři dřív dělali mody ne pro peníze, ale proto že je to bavilo a budiž jim odměnou zájem fanoušků a to že někoho zaujali natolik, že je dobrovolně dotoval pro další práci, je vidět, že z herní scény se stala dojička na peníze jako téměř ze všeho, vůbec se mi to nelíbí ale doufám že nedojdou tak daleko, že mě od hraní odradí úplně, kde jsou ty doby kdy DLC byli zadarmo, za chvilku už budu asi říkat, kde jsou ty doby kdy byly mody zadarmo, jediná forma placeného DLC či modu kterou akceptuji za peníze je přidání pár hodin příběhu do hry s kvalitním obsahem, jinak platit za různý serepetičky jako jsou skiny atd, mi vadí, pro mě to jsou věci který mají největší "zábavnou" hodnotu, když je získám nějak ve hře a ne koupím, ztrácí to svoje kouzlo, a u modů to samé hodiny proklikávání se workshopem a zkoušením různejch nesmyslů o pátečních večerech byla legrace, teď to bude... koupit či nekoupit? :lala:

Tajomen   1x   Je tu dost pro a proti. . Ale zase je dobrý, že Ti nejlepší moddaři vydají ze sebe to nejlepší a pak mi nevadí za to nějakou tu korunku dát. . A platit jen za zbroj nebo svítící meč? ať si to s prominutím "blbci" klidně zaplatí, jejich chyba ...Tajomentajomen2766    24.4.2015 15:04 Tajomen

Je tu dost pro a proti. . Ale zase je dobrý, že Ti nejlepší moddaři vydají ze sebe to nejlepší a pak mi nevadí za to nějakou tu korunku dát. . A platit jen za zbroj nebo svítící meč? ať si to s prominutím "blbci" klidně zaplatí, jejich chyba ...

czmajkl   1x   Bargud - Jestli si peníze zaslouží to je už na každém uživateli zvlášť, ty jsi klidně peníze můžeš donatnout, ale já si myslím, že tvorba modu jim pomáhá najít práci, vylepšit se, ale fakt ne takhle. Zatím se všichni usmívají, ale až se bude platit za každou blbost, tak to taková sranda nebude.czmajklczmajkl12806    24.4.2015 14:41 czmajkl

Bargud - Jestli si peníze zaslouží to je už na každém uživateli zvlášť, ty jsi klidně peníze můžeš donatnout, ale já si myslím, že tvorba modu jim pomáhá najít práci, vylepšit se, ale fakt ne takhle. Zatím se všichni usmívají, ale až se bude platit za každou blbost, tak to taková sranda nebude.

jetti    odkaz ] 8-)jettijetti19995    24.4.2015 14:14 jetti

odkaz ] 8-)

Lonewolf   1x   Koukněte se na ten workshop, je to fakt prdel :-D

odkaz ]
odkaz ]
odkaz ]
Lonewolflonewolf6015
    24.4.2015 13:57
Lonewolf

Koukněte se na ten workshop, je to fakt prdel :-D

odkaz ]
odkaz ]
odkaz ]

Sherlock161   3x   luxus :)odkaz ]Sherlock161sherlock1617169    24.4.2015 13:51 Sherlock161

luxus :)odkaz ]

Sherlock161    odkaz ] [ odkaz ]Sherlock161sherlock1617169    24.4.2015 13:19 Sherlock161

odkaz ] [ odkaz ]

Bargud   1x   Autor to zde napsal s čistou a nezaujatou hlavou :thumbup:
Jestli si někdo bude kupovat kraviny za peníze, je to jeho volba. U takových (lehce modovaných) her budou takové věci zdarma i nadále. Autoři velkých přídavků, které jim zabrali hodiny a hodiny času (a obsah je kvalitní) si peníze určitě zaslouží, a tohle je snadná cesta, jak jim přispět. Hrál jsem módy, které úplně proměnily nebo vylepšili hru. Módy, které např. do strategií přinesly hodiny zábavy navíc, ať už díky novým národům, změně prostředí nebo nový příběh. Tak velké modifikace si aspoň minimální finanční pomoc zaslouží. Bude-li tam pořád ta alternativa free, žádný problém. Co na tom, že si lidi budou chtít vydělat za kdejaké paskvily, nekupujte to. Byť od velkých vydavatelů kupujete stejný věci 8-) nebo kartičky na Steamu :lala:
Za mě s určitou mírou ano, ale s otázníkem, kolik si z toho bere Valve. Herní "dění" se mění, a nevidím důvod, proč by autoři fakt velkých projektů neměli sklidit úspěch i ve finanční podobě. V době, kdy se vážně platí za každou kravinu.
Bargudbargud6378
    24.4.2015 12:30
Bargud

Autor to zde napsal s čistou a nezaujatou hlavou :thumbup:
Jestli si někdo bude kupovat kraviny za peníze, je to jeho volba. U takových (lehce modovaných) her budou takové věci zdarma i nadále. Autoři velkých přídavků, které jim zabrali hodiny a hodiny času (a obsah je kvalitní) si peníze určitě zaslouží, a tohle je snadná cesta, jak jim přispět. Hrál jsem módy, které úplně proměnily nebo vylepšili hru. Módy, které např. do strategií přinesly hodiny zábavy navíc, ať už díky novým národům, změně prostředí nebo nový příběh. Tak velké modifikace si aspoň minimální finanční pomoc zaslouží. Bude-li tam pořád ta alternativa free, žádný problém. Co na tom, že si lidi budou chtít vydělat za kdejaké paskvily, nekupujte to. Byť od velkých vydavatelů kupujete stejný věci 8-) nebo kartičky na Steamu :lala:
Za mě s určitou mírou ano, ale s otázníkem, kolik si z toho bere Valve. Herní "dění" se mění, a nevidím důvod, proč by autoři fakt velkých projektů neměli sklidit úspěch i ve finanční podobě. V době, kdy se vážně platí za každou kravinu.

ThainDegu   1x   meč za 3, 25 no neber to :) Mohli by to dát ještě do větší škály her aby měli pořádnou dojičku. Bude těžké se rozhodnout mezi DLC od vývojářů a DLC od komunity :lala:ThainDeguthaindegu27578    24.4.2015 12:12 ThainDegu

meč za 3, 25 no neber to :) Mohli by to dát ještě do větší škály her aby měli pořádnou dojičku. Bude těžké se rozhodnout mezi DLC od vývojářů a DLC od komunity :lala:

MafiosoCZ    Donations přes workshop bych klidně bral. Ale tyhle fanouškovské dlc ? Ne to fakt ne.MafiosoCZmafiosocz14428    24.4.2015 11:36 MafiosoCZ

Donations přes workshop bych klidně bral. Ale tyhle fanouškovské dlc ? Ne to fakt ne.

Lonewolf    A ty mody jsou nějak šifrované nebo jak to funguje? To bych si totiž mohl koupit mod, stáhnout si ho, někde si ho zalohovat, požadovat vrácení peněz a měl bych jak prachy, tak i mod.Lonewolflonewolf6015    24.4.2015 11:21 Lonewolf

A ty mody jsou nějak šifrované nebo jak to funguje? To bych si totiž mohl koupit mod, stáhnout si ho, někde si ho zalohovat, požadovat vrácení peněz a měl bych jak prachy, tak i mod.

Wast    HALF-LIFEBLAZEN pokud zavedou na Steamu něco jako placené PREMIUM nikdo s tím nic nenadělá (a vůbec né v našich končinách) a zcela určitě by se našli i tací hráči co by takový krok chválili. Protože vlezpdelkáři jsou všude.

Ano Valve hledá prachy kde může a už i docela zoufale. :-(

Zažil jsem podobnou věc na jednom nejmenovaném rádobyherním serveru přišlo Premium což je měsíční poplatek a pak ještě poker a už z toho bylo rázem herní kasino pro děti.
Wastwast14199
    24.4.2015 11:18
Wast

HALF-LIFEBLAZEN pokud zavedou na Steamu něco jako placené PREMIUM nikdo s tím nic nenadělá (a vůbec né v našich končinách) a zcela určitě by se našli i tací hráči co by takový krok chválili. Protože vlezpdelkáři jsou všude.

Ano Valve hledá prachy kde může a už i docela zoufale. :-(

Zažil jsem podobnou věc na jednom nejmenovaném rádobyherním serveru přišlo Premium což je měsíční poplatek a pak ještě poker a už z toho bylo rázem herní kasino pro děti.

jetti   1x   Kdyby radši přidali donate systém, jak na nexusu, to bych uvítal. Ale platit takové pálky a ještě jenom s 24 hodinami na vrácení peněz :shock: ... co se sakra děje Gabejettijetti19995    24.4.2015 11:12 jetti

Kdyby radši přidali donate systém, jak na nexusu, to bych uvítal. Ale platit takové pálky a ještě jenom s 24 hodinami na vrácení peněz :shock: ... co se sakra děje Gabe

Lonewolf   1x   Teď jsem na gamespotu četl od nějakého uživatele, že 60% jde developerům, 25% moderům a valve "jen" 15%.Lonewolflonewolf6015    24.4.2015 10:42 Lonewolf

Teď jsem na gamespotu četl od nějakého uživatele, že 60% jde developerům, 25% moderům a valve "jen" 15%.

HALF-LIFEBLAZEN   2x   Takže mé obavy se vyplnili už vím proč SteamPipe zničil mody pro HL 2, připravují půdu pro Community DLC jak to začíná být v modě a APerture Tag byla jen startovací čára před ještě horším modelem, takže kartičky a itemy nějak nevynášejí a chtějí prachy za utopený Steambox, hm co bude příště, měsíční předplatné za hraní MP jako na konzolích, předplatné za používání Steamu jako ve WOWku? Nejen že prděj na HL 3 ale zpoplatňují vše co by v minulosti neprošlo.HALF-LIFEBLAZENhalf-lifeblazen6617    24.4.2015 10:37 HALF-LIFEBLAZEN

Takže mé obavy se vyplnili už vím proč SteamPipe zničil mody pro HL 2, připravují půdu pro Community DLC jak to začíná být v modě a APerture Tag byla jen startovací čára před ještě horším modelem, takže kartičky a itemy nějak nevynášejí a chtějí prachy za utopený Steambox, hm co bude příště, měsíční předplatné za hraní MP jako na konzolích, předplatné za používání Steamu jako ve WOWku? Nejen že prděj na HL 3 ale zpoplatňují vše co by v minulosti neprošlo.

Jsem zpět    Valve - moderní otrokáří.Jsem zpětjsem-zpet30143    24.4.2015 10:32 Jsem zpět

Valve - moderní otrokáří.

three7   2x   Přispět - ano prosim, klidně.
Ale platit "z donucení"? Ne díky. . Je to totální blbost, platit za companiony atd.
Už je i petice proti :Dodkaz ]
three7three710254
    24.4.2015 10:27
three7

Přispět - ano prosim, klidně.
Ale platit "z donucení"? Ne díky. . Je to totální blbost, platit za companiony atd.
Už je i petice proti :Dodkaz ]Komentář byl autorem naposledy upraven 24.4.2015 10:33

Původní verze před úpravami:Přispět - ano prosim, klidně.
Ale platit "z donucení"? Ne díky. . Je to totální blbost, platit za companiony atd.

ThainDegu    75 % pro Valve no tak to vypadá že Valve skutečně chce aby vývojáři dostali za svou práci zaplaceno :D Jen by ten kurz měl být naopak 25 % Valve a 75 % vývojáři jinak je ten směr celkem jasný :)
Jinak vemte si třeba Mount and Blade ta hra je s mody úplně něco jiného než bez nich a představte si že za každý z nich časem budete platit lol :D
ThainDeguthaindegu27578
    24.4.2015 10:14
ThainDegu

75 % pro Valve no tak to vypadá že Valve skutečně chce aby vývojáři dostali za svou práci zaplaceno :D Jen by ten kurz měl být naopak 25 % Valve a 75 % vývojáři jinak je ten směr celkem jasný :)
Jinak vemte si třeba Mount and Blade ta hra je s mody úplně něco jiného než bez nich a představte si že za každý z nich časem budete platit lol :DKomentář byl autorem naposledy upraven 24.4.2015 10:51

Původní verze před úpravami:75 % pro Valve no tak to vypadá že Valve skutečně chce aby vývojáři dostali za svou práci zaplaceno :D Jen by ten kurz měl být naopak 25 % Valve a 75 % vývojáři jinak je ten směr celkem jasný :)

Slim50   4x   Nexus má stejnak lepší mody něž Workshop :DSlim50slim505196    24.4.2015 09:07 Slim50

Nexus má stejnak lepší mody něž Workshop :D

Informace o hře

 

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Final Fantasy XV na počítače je skoro fantazií

Ale jenom skoro. Trvalo to sice rok a půl, ale konečně se dočkali i PC hráči. Stálo to čekání tedy za to?

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC
 

Gravel

Recenze - 21.3.2018
 
Gravel

Jak dopadly nové off-road závody od italského studia Milestone, které často tvoří jen průměrné hry?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole
 

TT Isle of Man

Recenze - 20.3.2018
 
TT Isle of Man

Oficiální hra nejtěžšího motocyklového závodu planety přetéká adrenalinem.

 
Přečíst celý článek»Autor: Michal Jonáš - Platforma: PC a konzole
 
 
God of War – dojmy z hraní

V porovnání s chystaným restartem série působí předešlé díly jako obyčejné demoverze.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 

Far Cry 5 – dojmy z hraní

Preview - 19.3.2018
 
Far Cry 5 – dojmy z hraní

Jaké jsou naše dojmy z několikahodinového hraní open-world střílečky Far Cry 5?

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole