Uživatel nepřihlášen
 

PC verze Rise of the Tomb Raider opravdu dorazí v lednu

Neděle 27.12.2015 10:00 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Novinky Novinka

Přibližné datum vydání, o němž se spekuluje už nějakou dobu, potvrdila Steam stránka hry.

Není to tak dávno, co jsme vás upozorňovali na francouzský Amazon, který tvrdil, že PC verze Rise of the Tomb Raider vyjde 29. ledna. Leckdo o tom mohl pochybovat, koneckonců verze pro Xbox One vyšla teprve 10. listopadu a PC porty časových exkluzivit pro Xbox mají obvykle větší zpoždění než něco přes dva měsíce.

Pochybnosti ale rozprášil Steam, na němž se čerstvě objevila stránka obchodu nového Tomb Raidera. Datum 29. ledna na ní sice nenajdeme, ale najdeme na ní informaci, že Rise of the Tomb Raider bude dostupný v lednu 2016. Minimálně lednové vydání je tak očividně potvrzeno.

Nutno říct, že na Steam stránce není nic než přibližné datum vydání, stručný popis a titulní obrázek. Na screenshoty z PC verze nebo HW nároky, které by konečně odpověděly na to, zda bude nový Tomb Raider podporovat pouze Windows 10, o čemž se také občas spekuluje, si tak budeme muset ještě počkat. Kdyby tomu ale tak bylo, hra by nejspíš byla k dostání jen přes Windows Store a ne přes Steam.

Jen tak pro zajímavost, web SteamDB v době psaní této novinky ukazoval, že hru hraje zrovna pět lidí, takže se zdá, že už někdo v Crystal Dynamics nebo Square Enix Steam verzi testuje. Balíčky spojené se hrou koneckonců nasvědčují tomu, že hra už je na Steamu hezkých pár dní. SteamDB také tvrdí, že datum vydání je stanovené na 1. ledna, ale stanovení prvního dne v měsíci je běžné, když chce mít tvůrce či vydavatel na stránce obchodu na Steamu jen měsíc a ne konkrétní den.

Tisk
Rise of the Tomb Raider na PC, PS4, Xbox One, Xbox 360Screenshoty ze hry
Screenshot ze hry Rise of the Tomb Raider Screenshot ze hry Rise of the Tomb Raider Screenshot ze hry Rise of the Tomb Raider Screenshot ze hry Rise of the Tomb Raider Screenshot ze hry Rise of the Tomb Raider Screenshot ze hry Rise of the Tomb Raider Screenshot ze hry Rise of the Tomb Raider Screenshot ze hry Rise of the Tomb Raider
Související novinky
 
Tomb Raider je pro Square Enix velmi důležitou značkou

Tomb Raider je pro Square Enix velmi důležitou značkou

Úterý 28.11.2017 09:56 - Jak se prodávají poslední dva díly dobrodružství Lary Croft? Přečíst celý článek »

24 komentářů|PC, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360
I Rise of the Tomb Raider využije Xbox One X

I Rise of the Tomb Raider využije Xbox One X

Úterý 22.8.2017 11:09 - Jaká vylepšení čekají Laru Croft na Xboxu One X? Přečíst celý článek »

10 komentářů|Xbox One
Scénáristka Tomb Raider nebude pracovat na dalších dílech

Scénáristka Tomb Raider nebude pracovat na dalších dílech

Středa 4.1.2017 14:02 - Rhianna Pratchett opustila Crystal Dynamics, těší se na nové dobrodružství, které nebude mít nic společného se sérií Tomb Raider. Přečíst celý článek »

5 komentářů|PC, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince PC verze Rise of the Tomb Raider opravdu dorazí v lednu
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
MORTHSIR   1x   Tak at si to tedy nechaj ! Ja se bez toho neposeru....MORTHSIRmorthsir17268    29.12.2015 22:59 MORTHSIR

Tak at si to tedy nechaj ! Ja se bez toho neposeru....

dopitapetr   1x   ElementGamer: GameExpres má u PS4 verze napsáno vydání v lednu 2016. Dobry klamání zákazníka :-Ddopitapetrdopitapetr5480    29.12.2015 22:55 dopitapetr

ElementGamer: GameExpres má u PS4 verze napsáno vydání v lednu 2016. Dobry klamání zákazníka :-D

HadridasCZ    Cz titulky na konzolích nebyly ani u prvního dílu ... Podle mě se není čeho bát ... Oni to přeloží a když ne ... Tak to sfoukne nějaká jiná parta ;) každopádně CZ budeHadridasCZhadridascz32298    29.12.2015 07:33 HadridasCZ

Cz titulky na konzolích nebyly ani u prvního dílu ... Podle mě se není čeho bát ... Oni to přeloží a když ne ... Tak to sfoukne nějaká jiná parta ;) každopádně CZ budeKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

midder   1x   Vynex (y) (y) (y)middermidder8295    29.12.2015 03:22 midder

Vynex (y) (y) (y)

breeg   1x   Vynex: amen :)breegbreeg3828    29.12.2015 01:14 breeg

Vynex: amen :)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Vynex    Já se na tuto hru těšil od oznámení a pevně jsem věřil ať dopadne dobře. Čekám na PC verzi a nemožu se dočkat, ale co mě nejvíc těší je že je úspěšná v recenzích. Já hru nesoudím podle recenzí a vždy si na ni dělám obrázek sám, ale tady byly ty recenze pro mě dost důležité. A tím nemyslím že bych si chtěl sám sobě vyvracet jestli je hra dobrá nebo špatná, jak říkám pro mně nejočekávanější hra příštího roku na PC, ale recenze vytřeli mnohým zrak. To mně nejvíc těší. Skoro v každém článku jsem četl dost hejtu, jak to bude kopírka předchozího TR, jak to bude nezáživné a jak to kazí sérii TR. Jak se to nevyrovná Uncharted atd... Myslím že tato hra to měla celkem těžké a že na ni byli narážky už od oznámení, minimálně tady na Zingu od pár uživatelů. Proto jsem nesmírně rád že to dopadlo tak skvěle. Teď už jen počkat ten měsíc.Vynexvynex21875    29.12.2015 00:15 Vynex

Já se na tuto hru těšil od oznámení a pevně jsem věřil ať dopadne dobře. Čekám na PC verzi a nemožu se dočkat, ale co mě nejvíc těší je že je úspěšná v recenzích. Já hru nesoudím podle recenzí a vždy si na ni dělám obrázek sám, ale tady byly ty recenze pro mě dost důležité. A tím nemyslím že bych si chtěl sám sobě vyvracet jestli je hra dobrá nebo špatná, jak říkám pro mně nejočekávanější hra příštího roku na PC, ale recenze vytřeli mnohým zrak. To mně nejvíc těší. Skoro v každém článku jsem četl dost hejtu, jak to bude kopírka předchozího TR, jak to bude nezáživné a jak to kazí sérii TR. Jak se to nevyrovná Uncharted atd... Myslím že tato hra to měla celkem těžké a že na ni byli narážky už od oznámení, minimálně tady na Zingu od pár uživatelů. Proto jsem nesmírně rád že to dopadlo tak skvěle. Teď už jen počkat ten měsíc.

dopitapetr   1x   ElementGamer: Uvidíme. :-)dopitapetrdopitapetr5480    28.12.2015 23:19 dopitapetr

ElementGamer: Uvidíme. :-)

ElementGamer    dopitapetr: Časem na PSko nejspíš vezmu. Prý to stojí za to, ale jestli tomu napálí nejvyšší cenovku, tak jdou sami proti sobě.ElementGamerelementgamer13999    28.12.2015 09:01 ElementGamer

dopitapetr: Časem na PSko nejspíš vezmu. Prý to stojí za to, ale jestli tomu napálí nejvyšší cenovku, tak jdou sami proti sobě.

MachujaNapitchi   1x   Miky: S tím, že dostali peníze předem jsem počítal ale co jsem četl, tak ne SE ale Crystal Dynamics s prodeji vůbec spokojeni nejsou, což se docela divím já hrál chvíli u známého na XOne a bavilo mě to a těch peněz za časovou exkluzivitu zase tolik nebude, kdyby to byla exkluzivita jako taková, tak to je jiná.

dopitapetr: Tak těch 1400 bych ještě i bral ale kdyby to šlo až do nějakých 1799-1999 a k tomu ještě nějaký Season Pass, tak to už by mě docela naštvalo. :-)
MachujaNapitchimachujanapitchi31798
    27.12.2015 23:06
MachujaNapitchi

Miky: S tím, že dostali peníze předem jsem počítal ale co jsem četl, tak ne SE ale Crystal Dynamics s prodeji vůbec spokojeni nejsou, což se docela divím já hrál chvíli u známého na XOne a bavilo mě to a těch peněz za časovou exkluzivitu zase tolik nebude, kdyby to byla exkluzivita jako taková, tak to je jiná.

dopitapetr: Tak těch 1400 bych ještě i bral ale kdyby to šlo až do nějakých 1799-1999 a k tomu ještě nějaký Season Pass, tak to už by mě docela naštvalo. :-)

Miky člen redakce   1x   to MachujaNapitchi: Square Enix nemá co dohánět, od Microsoftu dostala společnost nemalé peníze za časovou exkluzivitu. Square Enix jsou prodeje Xbox One a Xbox 360 někde, protože tyhle verze vydal sám Microsoft. Dle mého z nich SE má velké kulové, ale za to měla peníze předem za smlouvu. PC a PS4 verze už vydá Square Enix. Takže tam prodeje bude jistě tlačit.

Na PC DLC nebudou, protože ještě žádné nevyšlo. O PS4 se zatím můžeme dohadovat, ale dávalo by smysl, kdyby rovnou vydali nějakou kompletní edici s celým dodatečným obsahem.
Mikymiky3
    27.12.2015 22:55
Miky

to MachujaNapitchi: Square Enix nemá co dohánět, od Microsoftu dostala společnost nemalé peníze za časovou exkluzivitu. Square Enix jsou prodeje Xbox One a Xbox 360 někde, protože tyhle verze vydal sám Microsoft. Dle mého z nich SE má velké kulové, ale za to měla peníze předem za smlouvu. PC a PS4 verze už vydá Square Enix. Takže tam prodeje bude jistě tlačit.

Na PC DLC nebudou, protože ještě žádné nevyšlo. O PS4 se zatím můžeme dohadovat, ale dávalo by smysl, kdyby rovnou vydali nějakou kompletní edici s celým dodatečným obsahem.

dopitapetr   1x   MachujaNapitchi: Tak čekat nějakou slevu je podle mě zbytečné. Ta určitě nebude. Cena bude jako u ostatních her cca 1400, - ale ty všechny ty DLC tam na 99% budou. Aspoň doufám. ;-)dopitapetrdopitapetr5480    27.12.2015 22:45 dopitapetr

MachujaNapitchi: Tak čekat nějakou slevu je podle mě zbytečné. Ta určitě nebude. Cena bude jako u ostatních her cca 1400, - ale ty všechny ty DLC tam na 99% budou. Aspoň doufám. ;-)

midder   4x   Takže Vánoce až v lednu? Nevadí. :lol:middermidder8295    27.12.2015 20:47 midder

Takže Vánoce až v lednu? Nevadí. :lol:

MachujaNapitchi   1x   Jestli to na PS4 nebude s velkou slevou a veškerým obsahem v den vydání, (Což dle dosavadních prodejů to vypadá, že nebude jelikož jsou v zoufalé situaci a budou se to asi snažit dohnat na PS4. ) tak ať se jdou zahrabat. :gun:MachujaNapitchimachujanapitchi31798    27.12.2015 20:31 MachujaNapitchi

Jestli to na PS4 nebude s velkou slevou a veškerým obsahem v den vydání, (Což dle dosavadních prodejů to vypadá, že nebude jelikož jsou v zoufalé situaci a budou se to asi snažit dohnat na PS4. ) tak ať se jdou zahrabat. :gun:

myscho   1x   Tak nebolo by od veci aby aj tento diel mal titulkymyschomyscho20953    27.12.2015 20:25 myscho

Tak nebolo by od veci aby aj tento diel mal titulky

SteveHood    Taky si říkám :lol: :-DSteveHoodstevehood46767    27.12.2015 18:50 SteveHood

Taky si říkám :lol: :-D

Lazy   2x   SteveHood: To uz je lepsi :-D :thumbup:Lazylazy34358    27.12.2015 18:49 Lazy

SteveHood: To uz je lepsi :-D :thumbup:

kaldos    Jestli to tak opravdu bude tak mám druhé váánoce. Nechám se překvapit ale jisté je to že si hru koupim. :)kaldoskaldos32386    27.12.2015 18:47 kaldos

Jestli to tak opravdu bude tak mám druhé váánoce. Nechám se překvapit ale jisté je to že si hru koupim. :)

SteveHood   1x   Zatraceně :D Já se spletl :angry:

Tak to se omlouvám.

EDIT: I tady jsem našel jazyky. . [ odkaz ]

A To je z roku 2015 :D
SteveHoodstevehood46767
    27.12.2015 18:02
SteveHood

Zatraceně :D Já se spletl :angry:

Tak to se omlouvám.

EDIT: I tady jsem našel jazyky. . [ odkaz ]

A To je z roku 2015 :D

Lazy    SteveHood: Ale nejedna se nahodu o Tomb Raider (2013) pac tedka bude vychazet na PC Rise of Tomb Raider?Lazylazy34358    27.12.2015 17:58 Lazy

SteveHood: Ale nejedna se nahodu o Tomb Raider (2013) pac tedka bude vychazet na PC Rise of Tomb Raider?

SteveHood    Já někde viděl (asi na spite) nebo kde že to české titulky mít bude. . :nah:

Zkusím to najít:

EDIT: Tady to je napsáno :)
odkaz ]
SteveHoodstevehood46767
    27.12.2015 17:48
SteveHood

Já někde viděl (asi na spite) nebo kde že to české titulky mít bude. . :nah:

Zkusím to najít:

EDIT: Tady to je napsáno :)
odkaz ]

Miky člen redakce   1x   Zatím ne, ani na Steamu nejsou uvedeny. Dle všeho nebudou - X360 a Xbox One verze je neměly.Mikymiky3    27.12.2015 16:46 Miky

Zatím ne, ani na Steamu nejsou uvedeny. Dle všeho nebudou - X360 a Xbox One verze je neměly.

kaldos    O CZ titulkách nikdo nic nevi že? No asi to zkousnu :)kaldoskaldos32386    27.12.2015 16:44 kaldos

O CZ titulkách nikdo nic nevi že? No asi to zkousnu :)

Marek_Tvrdy člen redakce   4x   Tak vzhledem k tomu, jaký je to "úspěch" na XboxOne, tak si asi pospíšili s vydáním PC verze, aby akcionáři Square Enix nesežrali vedení...Marek_Tvrdymarek_tvrdy6198    27.12.2015 15:01 Marek_Tvrdy

Tak vzhledem k tomu, jaký je to "úspěch" na XboxOne, tak si asi pospíšili s vydáním PC verze, aby akcionáři Square Enix nesežrali vedení...

ElementGamer    Chesse: Taky vezmu asi až na PS4, teď je her dost.ElementGamerelementgamer13999    27.12.2015 13:01 ElementGamer

Chesse: Taky vezmu asi až na PS4, teď je her dost.

skylines    Vyžadování Win 10 si MS neriskne.skylinesskylines11568    27.12.2015 12:54 skylines

Vyžadování Win 10 si MS neriskne.

Miky člen redakce   1x   S tím Windows 10 to není vůbec jisté, jde spíše o strašáka, který vyplývá z časové exkluzivity Microsoftu. Nevíme, co je ve smlouvě mezi Microsoftem a Square Enix. Dle mého ale Lara poběží i na starších WIndowsech.

to dopitapetr: Pochybuji, PS4 verzi čekám fakt až na podzim 2016.
Mikymiky3
    27.12.2015 12:36
Miky

S tím Windows 10 to není vůbec jisté, jde spíše o strašáka, který vyplývá z časové exkluzivity Microsoftu. Nevíme, co je ve smlouvě mezi Microsoftem a Square Enix. Dle mého ale Lara poběží i na starších WIndowsech.

to dopitapetr: Pochybuji, PS4 verzi čekám fakt až na podzim 2016.

Behavioralista    Ono to mělo/bude podporovat jen Windows10? Co to je za zvěrstvo?
No a jak to vlastně pozná, že nemám Windows 10? Já měl za to, že rozhodující je vždy 32-64 bit a DirectX.
Behavioralistabehavioralista34565
    27.12.2015 12:26
Behavioralista

Ono to mělo/bude podporovat jen Windows10? Co to je za zvěrstvo?
No a jak to vlastně pozná, že nemám Windows 10? Já měl za to, že rozhodující je vždy 32-64 bit a DirectX.

dopitapetr   3x   Tak to by mohla o něco dřív vyjít i ta PS4 verze. ;-)dopitapetrdopitapetr5480    27.12.2015 12:07 dopitapetr

Tak to by mohla o něco dřív vyjít i ta PS4 verze. ;-)

masterblaster4   10x   Minimum je WIN7 64bitmasterblaster4masterblaster43693    27.12.2015 12:02 masterblaster4

Minimum je WIN7 64bit

Lazy   1x   kaldos: Uz jen diky tomu ze hra jede na starych konzolach je skoro nulova sance ze to bude only W10.
Pokazit to muze akorat Microsoft Exkluzivita :-D
Lazylazy34358
    27.12.2015 11:45
Lazy

kaldos: Uz jen diky tomu ze hra jede na starych konzolach je skoro nulova sance ze to bude only W10.
Pokazit to muze akorat Microsoft Exkluzivita :-DKomentář byl autorem naposledy upraven 27.12.2015 11:55

Původní verze před úpravami:kaldos: Uz jen diky tomu ze hra jede na starych konzolach je skoro nulova sance ze to bude only W10.

Diskuze na fóru

Všeobecný pokec o PC HW, novinky atď. (76 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12090 příspěvků), STEAM -všechno sem (7083 příspěvků), Humble bundle -vše sem (607 příspěvků), Trance - TOTY - Top 10 (460 příspěvků), Good Old Games | GOG.com (55 příspěvků), Dusan Nemec ve WATCH DOGS 2 má být Čech? (4 příspěvky), CoD MW Remastered na PS4 (3 příspěvky), Roblox + Just Cause 3 (1 příspěvek)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Představujeme zbrusu nový Zing.cz

Spustili jsme veřejnou betu nové verze vašeho oblíbeného herního magazínu. Pojďte se seznámit s novým Zingem.

 
 

The Deer God

Recenze - 17.1.2018
 
The Deer God

Při lovu jelenů si musíte dát pozor nejen na nástrahy přírody, ale taky na stará božstva. Mohlo by se vám zabíjení nevinných zvířátek vymstít.

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: PC a konzole
 

Everybody's Golf

Recenze - 15.1.2018
 
Everybody's Golf

Další díl série, který opět není dokonalý, ale díky laxní konkurenci stále nemá sobě rovného.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 

XCOM – deskovka

Speciál - 14.1.2018
 
XCOM – deskovka

Létající talíře jsou na obzoru. Od úspěšné invaze dělí mimozemšťany soustředěná obrana centrály XCOM. Nechte se rekrutovat!

 
 
 
Door Kickers: Action Squad – dojmy z hraní

Měli jsme možnost otestovat nezávislou 2D alternativu Rainbow Six. Zaujala nás?

 
Přečíst celý článek»Autor: ThainDegu - Platforma: PC