Uživatel nepřihlášen
 

RPG hry Divinity: Original Sin a Pillars of Eternity v češtině

Středa 4.5.2016 12:09 - Autor: - Rubrika: Novinky Novinka

V mateřském jazyce si můžete zahrát dva skvělé RPG tituly, včetně Enhanced edice Divinity: Original Sin.

Na Zingu vás často informuje o fanouškovských překladech her. Dnes pro vás máme dobrou zprávu týkající se hned dvou skvělých RPG titulů Divinity: Original Sin a Pillars of Eternity. První jmenovaný byl v češtině již dříve, nedávno se ale konečně dostalo i na Enhanced edici, a tak si může každý ve hře zvolit český jazyk a užít si dobrodružství se vším všudy. Čeština je dostupná na Steamu.

V pátek po usilovné práci vydala češtinu do základní hry Pillars of Eternity skupina okolo Rilifaena. Překlad trval dlouhých 13 měsíců. Důvodů bylo několik. Na samotném začátku se rozpadl překladatelský tým. Za pomoci Predátora se poskládal nový, který dále vedl Rilifaen. Právě tahle dvojice dovedla lokalizaci do zdárného konce. Druhým problémem byla piplačka s testováním - mnoho dialogů je závislých na povolání, rase, minulosti postavy a i karmě. Hru tak museli testeři mnohokrát dohrát a práci jim ztížilo i vydání datadisků, které nejen přidaly texty do základní hry, ale rovněž nemalé množství textu upravily.

Bez expanzí má překlad Pillars of Eternity celkem 2390 normostran, s datadisky 3212. Bez lidí jako Martuka, WhiteHorse, Edorem a KKA by překlad nevyšel.

Češtinu pro Pillars of Eternit stáhnete zde.

Čeština Divinity: Original Sin


Čeština Pillars of EternityMichal Burian je šéfredaktor Zingu, sledovat ho můžete na Twitteru @BurianMichal a na Google+ MichalBurianCZ

Tisk
Pillars of Eternity na PC, PS4, Xbox One, Mac, LinuxScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Pillars of Eternity Screenshot ze hry Pillars of Eternity Screenshot ze hry Pillars of Eternity Screenshot ze hry Pillars of Eternity Screenshot ze hry Pillars of Eternity Screenshot ze hry Pillars of Eternity Screenshot ze hry Pillars of Eternity Screenshot ze hry Pillars of Eternity
Související novinky
 
Pillars of Eternity si zahrají konzolisté v kompletní edici

Pillars of Eternity si zahrají konzolisté v kompletní edici

Středa 21.6.2017 16:48 - V srpnu vyjde klasické akční RPG od Obsidianu na PlayStation 4 a Xbox One v kompletní edici. Přečíst celý článek »

10 komentářů|PS4, Xbox One
Vychází Pillars of Eternity: The White March Part 2

Vychází Pillars of Eternity: The White March Part 2

Středa 17.2.2016 09:57 - Poslední kapitola úspěšného izometrického RPG, které vzniklo díky crowdfunding kampani na Kickstarteru. Přečíst celý článek »

Pillars of Eternity dostane lepší rozhraní

Pillars of Eternity dostane lepší rozhraní

Pátek 5.2.2016 13:04 - Expanze The White March Part 2 i patch vyjde 16. února. Přečíst celý článek »

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince RPG hry Divinity: Original Sin a Pillars of Eternity v češtině
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Miky člen redakce    Informace nám poskytl tester - o obou češtinách. Napsali jsme to tak, jak nám to bylo řečeno. Pokud jsou tam nějaké nesrovnalosti, tak prosím na e-mail, kde to vyřešíme.Mikymiky3    5.5.2016 18:28 Miky

@ odpověď na komentář od Luque2:Informace nám poskytl tester - o obou češtinách. Napsali jsme to tak, jak nám to bylo řečeno. Pokud jsou tam nějaké nesrovnalosti, tak prosím na e-mail, kde to vyřešíme.

Luque2 napsal:"Na samotném začátku" se tým nerozpadl, jako původní vedoucí překladu jsem z časových důvodů rezignoval a předal žezlo, když se přeložená část pohybovala kolem 70%. To snad jen tak mimochodem. Zingu jsem u dokončení překladu psal a bylo mi odpovězeno, že chystají článek. Tak ho teda o týden později udělali, akorát krapet jinak.
Novináři, ptejte se. Kdokoliv, kdo se na překladu fakt podílel, by vám poskytl dostatek informací, abyste nemuseli mást čtenáře ;-)

Luque2    "Na samotném začátku" se tým nerozpadl, jako původní vedoucí překladu jsem z časových důvodů rezignoval a předal žezlo, když se přeložená část pohybovala kolem 70%. To snad jen tak mimochodem. Zingu jsem u dokončení překladu psal a bylo mi odpovězeno, že chystají článek. Tak ho teda o týden později udělali, akorát krapet jinak.
Novináři, ptejte se. Kdokoliv, kdo se na překladu fakt podílel, by vám poskytl dostatek informací, abyste nemuseli mást čtenáře ;-)
Luque2luque250736
    5.5.2016 18:16
Luque2

"Na samotném začátku" se tým nerozpadl, jako původní vedoucí překladu jsem z časových důvodů rezignoval a předal žezlo, když se přeložená část pohybovala kolem 70%. To snad jen tak mimochodem. Zingu jsem u dokončení překladu psal a bylo mi odpovězeno, že chystají článek. Tak ho teda o týden později udělali, akorát krapet jinak.
Novináři, ptejte se. Kdokoliv, kdo se na překladu fakt podílel, by vám poskytl dostatek informací, abyste nemuseli mást čtenáře ;-)

Barbar(tymCOTT)    Corvus- Neboj něco s tím udělám ještě :)Barbar(tymCOTT)barbartymcott51001    4.5.2016 13:58 Barbar(tymCOTT)

Corvus- Neboj něco s tím udělám ještě :)

Barbar(tymCOTT)    Wast- Ano je :)Barbar(tymCOTT)barbartymcott51001    4.5.2016 13:57 Barbar(tymCOTT)

Wast- Ano je :)

Wast    No takže ty zmatky kolem češtiny do Divinity: Original Sin EE jsou už u konce. [ odkaz ]Wastwast14199    4.5.2016 13:53 Wast

No takže ty zmatky kolem češtiny do Divinity: Original Sin EE jsou už u konce. [ odkaz ]

Rys18    Garrosh: myslim ze v EE su uz vsetky alebo skoro vsetky dialogy nadabovaneRys18rys1812038    4.5.2016 13:43 Rys18

Garrosh: myslim ze v EE su uz vsetky alebo skoro vsetky dialogy nadabovane

Corvus   1x   Pozor, v češtině je již také olbřímí RPG Wasteland 2! ! !Corvuscorvus13394    4.5.2016 13:28 Corvus

Pozor, v češtině je již také olbřímí RPG Wasteland 2! ! !

Garrosh    Jak je na tom vlastně ten Divinity s dabingem ? (nemyslím český :D ale prostě celkově ... ) je to jen čtení textu nebo už tam jsou texty i normálně dabované ?Garroshgarrosh9143    4.5.2016 13:15 Garrosh

Jak je na tom vlastně ten Divinity s dabingem ? (nemyslím český :D ale prostě celkově ... ) je to jen čtení textu nebo už tam jsou texty i normálně dabované ?

Pec41    Zrovna týden zpět a koupil jsem si divinity: original sin takže super zpráva. Už se těším až se do hry budu moct ponořit i s češtinou.Pec41pec4115415    4.5.2016 12:44 Pec41

Zrovna týden zpět a koupil jsem si divinity: original sin takže super zpráva. Už se těším až se do hry budu moct ponořit i s češtinou.

Maestrodk   1x   Já se na takovéhle hry teprve chystám, takže určitě super. Obzvlášť v RPGčkách s haldama dialogů a textu se ty češtiny nejvíc ocení.Maestrodkmaestrodk8088    4.5.2016 12:34 Maestrodk

Já se na takovéhle hry teprve chystám, takže určitě super. Obzvlášť v RPGčkách s haldama dialogů a textu se ty češtiny nejvíc ocení.

OS1R1S   1x   Tak teď si obě hry s chutí zahraji znova :-) Děkuji za skvělou práci :thumbup:OS1R1Sos1r1s8560    4.5.2016 12:25 OS1R1S

Tak teď si obě hry s chutí zahraji znova :-) Děkuji za skvělou práci :thumbup:

Diskuze na fóru

Battlefield 1 nahrávání ? (6 příspěvků), Jules Verne (5 příspěvků), STEAM -všechno sem (6996 příspěvků), Hledám hru (3 příspěvky), Creative - forum pro kreativní lidi (683 příspěvků), Argo (3 příspěvky), Visual c++ error!!! (2 příspěvky), Trance - Progressive Mix 42* (398 příspěvků), Vše o sběratelských/speciálních/limitovaných edicích her (4532 příspěvků), Overwatch - prodej uctu (13 příspěvků), PS 3 Problém (3 příspěvky)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Dead Cells – první dojmy z děsivých katakomb

Stabilní dávka napětí v pixelových kulisách.

 
Přečíst celý článek»Autor: ThainDegu - Platforma: PC
 
 
Nejzajímavější a nejdůležitější události týdne - 17. až 23. července

Pokračování The Wolf Among Us, odhalení zombie módu Call of Duty: WWII, DLC Doomu zdarma, organizační změny v BioWare, nová konzole od Atari a další.

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Gray Skies, Dark Waters – labutí píseň jedné rodiny

Vivian Garrett před rokem zmizela beze stopy. Kam se poděla a co za sebou nechala?

 
Přečíst celý článek»Autor: Ylbirda - Platforma: PC
 
 
Splatoon 2 - barevné šílenství

Druhý Splatoon je bezesporu další skvělou hrou pro Switch. Dokáže ale zaujmout i zapřísáhlé multiplayeristy?

 
Přečíst celý článek»Autor: killjezor - Platforma: Konzole
 
 
Yonder: The Cloud Catcher Chronicles – postav stodolu, zasaď strom a zachraň království

Vezměte stejným dílem adventuru, craftění a farmaření, promíchejte, netřepejte a máte na světě Yonder.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC