Uživatel nepřihlášen
   

Overwatch bude mít Deathmatch a Team Deathmatch

Pátek 11.8.2017 13:30 - Autor: Jan "Honzas4400" Kalný - Rubrika: Novinky Novinka

Že se to do hry jako Overwatch nehodí? To si říkáme i my, dokonce i tvůrci hry, ale vlastně by to mohlo fungovat.

A máme tu další Developer Update. Toho posledního jsme se dočkali teprve před týdnem a jeho úkolem bylo oznámení nového eventu, který už nyní běží. Nejnovější Developer Update má ovšem za cíl něco trochu dlouhodobějšího, a to představení rovnou dvou nových herních módů - Deathmatche a Team Deathmatche, dvou nejklasičtějších, nejznámějších a vlastně i nejstarších multiplayerových herních režimů.

V minulosti se Jeff Kaplan a zbytek týmu dušovali, že DM a TDM ve hře nebudou. Důvod je prostý - hře by zkrátka nesedly. Podle všeho prostě nechtěli v Quick Playi, natož kompetitivních zápasech něco tak drasticky odlišného od toho, o čem je zbytek hry, tedy o týmu a týmových úkolech.

Přeci jenom ale došlo na nějaké změny a těchto módů se nakonec dočkáme. A to konkrétně v Arcade, což je údajně jediný důvod, proč vlastně DM a TMD můžou v rámci Overwatch existovat. Arcade je pro vývojáře z Blizzardu skoro až „platformou”, kde mohou dělat podobné věci a experimenty, které prostě nechtějí dávat do normálních her. Aktuálně tam můžete najít eventový LúcioBall nebo také šílený a chaotický Total Mayhem, 3v3 zápasy nebo duely. Něco, co zkrátka nemá v normálních zápasech co dělat.

Samozřejmě se musím pochlubit svým absolutním vítězstvím v DM, a to hned ve svém prvním zápase
Samozřejmě se musím pochlubit svým absolutním vítězstvím v DM, a to hned ve svém prvním zápase

Jeff Kaplan každopádně slibuje, že DM i TDM budou velmi zajímavé a zábavné herní módy. Upravili řadu map (viz výpis níže), aby je přizpůsobili právě těmto režimům. V případě klasického free-for-all deathmatche, tedy všichni proti všem, vyhraje ten, kdo z osmi hráčů jako první získá dvacet bodů, přičemž vítězství do vašeho počítadla výher (k získání lootboxu) se bude počítat, pokud budete mezi prvními čtyřmi. Za každé zabití získáte jeden bod, a pokud zemřete například pádem nebo se jakkoliv jinak sami zabijete, tak jeden bod naopak ztratíte.

Team Deathmatch nabídne trochu jiné herní mechanismy. Například Mercy má být údajně velmi důležitým členem týmu, protože oživení spoluhráčů vymaže skóre, které druhý tým získal za zabití těch spoluhráčů. Hrát se přitom má do třiceti bodů, a to opět v osmi hráčích.

Oba módy mají být dostupné ke hraní na těchto mapách, přičemž ty s hvězdičkou, tedy poslední čtyři, lze hrát jenom v TDM.

 • Hanamura
 • Horizon Lunar Colony
 • Temple of Anubis
 • Volskaya Industries
 • Dorado
 • Eichenwalde
 • Hollywood
 • King's Row
 • *Black Forest
 • *Castillo
 • *Ecopoint: Antarctica
 • *Necropolis

Pro Deathmatch navíc bude dostupná úplně nová mapa - Château Guillard, domov Widowmaker ve Francii, kam se znovu vrátila. A to nejlepší? PC hráči si můžou DM a TDM vyzkoušet už teď na PTR, kde navíc najdete i nový patch.

Ukázka nové mapy
Ukázka nové mapy
Ukázka nové mapy
Ukázka nové mapy

Ten především vylepšuje Junkrata tím, že nyní má rovnou dvě miny a jeho Rip-Tire je o 30 % rychlejší. Vylepšení se dočkala také Orisa, jejíž hlavní zbraň nyní střílí o 20 % rychleji, velikost její bariéry je o 20 % větší a také se změnil její tvar, aby pokryl větší plochu a tím ochránil více spoluhráčů. Roadhog nyní může použít svou schopnost Take a Breather i v pohybu a během toho dostává o 50 % menší poškození. A v neposlední řadě Widowmaker - cooldown pro její hák byl zmenšen z 12 sekund na 8, a pokud je kdokoliv zasažen její minou, tak ho může Widowmaker (a jen ona) vidět přes zeď.

Tisk
Štítky: overwatch, Blizzard
Overwatch na PC, PS4, Xbox OneScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Overwatch Screenshot ze hry Overwatch Screenshot ze hry Overwatch Screenshot ze hry Overwatch Screenshot ze hry Overwatch Screenshot ze hry Overwatch Screenshot ze hry Overwatch Screenshot ze hry Overwatch
Související novinky
 
Overwatch dostane 4K podporu pro Xbox One X

Overwatch dostane 4K podporu pro Xbox One X

Čtvrtek 16.11.2017 09:29 - Další možná vylepšení tým zkoumá. Přečíst celý článek »

0 komentářů|Xbox One
Od 17. do 20. listopadu si budete moci zdarma zkusit Overwatch

Od 17. do 20. listopadu si budete moci zdarma zkusit Overwatch

Sobota 11.11.2017 09:46 - Bezplatný víkend bude k dispozici na všech třech platformách. Přečíst celý článek »

2 komentáře|PC, PS4, Xbox One
Overwatch se začátkem příštího roku dočká nového hrdiny, mapy nebo skinů

Overwatch se začátkem příštího roku dočká nového hrdiny, mapy nebo skinů

Sobota 4.11.2017 11:08 - Kromě toho jsme se dočkali nového animovaného filmečku, tentokrát zaměřeného na našeho tvrdohlavého německého klaďase Reinhardta. Přečíst celý článek »

10 komentářů|PC, PS4, Xbox One

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Overwatch bude mít Deathmatch a Team Deathmatch
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
CzePavel99    Bezkonkurenční podpora. Co jiného by jsme taky mohli čekat od Blizzardu, že? :)
Určitě zase vyzkouším.
CzePavel99czepavel9911259
    12.8.2017 13:32
CzePavel99

Bezkonkurenční podpora. Co jiného by jsme taky mohli čekat od Blizzardu, že? :)
Určitě zase vyzkouším.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Routa    Dokud to nebudou stavět bok po boku k hlavním modům, tak mi to určitě vadit nebude. Naopak se možná i člověk naučí lépe hrát za postavy co jsou náročnější (ať už kvůli positioningu nebo aimu atp. ) .Routarouta8958    12.8.2017 09:59 Routa

Dokud to nebudou stavět bok po boku k hlavním modům, tak mi to určitě vadit nebude. Naopak se možná i člověk naučí lépe hrát za postavy co jsou náročnější (ať už kvůli positioningu nebo aimu atp. ) .

Sedli14   8x   Že se to tam nehodí? Naopak se to tam hodí dokonale. Týmově se tam častokrát vůbec nehraje. Konečně přestanou někteří dementi hrát jen na killy a zůstanou jen ti, co chtějí opravdu plnit objective :-DSedli14sedli1411172    11.8.2017 14:03 Sedli14

Že se to tam nehodí? Naopak se to tam hodí dokonale. Týmově se tam častokrát vůbec nehraje. Konečně přestanou někteří dementi hrát jen na killy a zůstanou jen ti, co chtějí opravdu plnit objective :-D

Diskuze na fóru

Náhodné myšlenky a události dne (12012 příspěvků), Vtipné momenty z her (7 příspěvků), ovladač na volant (3 příspěvky), PSN v ČR (3 příspěvky), Humble bundle -vše sem (580 příspěvků), Trance - TOAO 12 Darren Porter (455 příspěvků), STEAM -všechno sem (7041 příspěvků), Splitscreen hry (7 příspěvků), Prodám zlato do Total War Arena (1 příspěvek)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Rozhovor s Michaelem Dennym o PlayStationu a Paris Games Week

Nejen o chystaných hrách s viceprezidentem SIE Worldwide Studios.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 
 
JCB Pioneer: Mars – dojmy z hraní

Založit kolonii na místě, které není zrovna ideální pro život je oříšek. O to víc je to složitější, když jste na to úplně sami.

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC
 

SpellForce 3

Recenze - 11.12.2017
 
SpellForce 3

Svět Eo je zmítán záhadnou chorobou, z jejíhož šíření jsou obviněni magií nadaní jedinci. Přijdete na kloub původu zhoubného moru?

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC
 

Deskovkový speciál: Tókaidó

Speciál - 10.12.2017
 
Deskovkový speciál: Tókaidó

Hrstka poutníků se vydává pověstnou stezkou podél japonského pobřeží. Přidáte se k jejich pouti?

 
 
 
Nejzajímavější a nejdůležitější novinky z The Game Awards a PlayStation Experience

Trailer Metra Exodus a Death Stranding, nové hry od tvůrců Dark Souls a Firewatch, Bayonetta 3, Witchfire, datum vydání PUBG a A Way Out, gameplay…

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole