Uživatel nepřihlášen
   

Pro Microsoft je zpětná kompatibilita na Xboxu důležitá

Středa 4.10.2017 09:59 - Autor: - Rubrika: Novinky Novinka

Jedním z důvodů je zachování her pro nové hráče.

Jednou z výhod konzole Xbox One je zpětná kompatibilita s vybranými hrami z Xboxu 360 (a brzy i z původního prvního Xboxu). Pokud navíc máte starší tituly na disku nebo digitálně, nemusíte si je znovu kupovat, abyste si je na Xboxu One zahráli. Microsoft postupně přidává další a další hry z Xboxu 360, které jsou na nejnovější konzoli podporovány a hodlá v tom pokračovat.

Phil Spencer, šéf Xbox divize, se v rozhovoru pro Wired nechal slyšet, že je pro Microsoft zpětná kompatibilita důležitá. Jedním z důvodů je zachování her pro nové hráče. Zároveň Microsoft ve zpětné kompatibilitě vidí lákavou a potenciálně lukrativní obchodní příležitost pro vydavatele, kteří mohou prodávat své starší tituly novým hráčům.

„Hry vnímám jako uměleckou formu a je škoda, když se starší hry po nástupu nové generace hardwaru ztratí,“ konstatoval Spencer a řekl, že díky zpětné kompatibilitě si i dnešní generace může zahrát hry, které Spencer v mládí hrál. Sice byly těžší, ale alespoň mladí hráči na vlastní kůži poznají, co se v té době hrálo za pecky.

Xbox One ve zpětné kompatibilitě podporuje více než 400 her z Xboxu 360, včetně westernové akce Red Dead Redemption od Rockstaru a hned několika dílů série Call of Duty - podívejte se na seznam všech her. Navíc v dohledné době bude Xbox One podporovat i vybrané hry z prvního Xboxu a dobrou zprávou je i zachování zpětné kompatibility u listopadového Xboxu One X.

Michal Burian je šéfredaktor Zingu, sledovat ho můžete na Twitteru @BurianMichal a na Google+ MichalBurianCZ

Tisk
Štítky: Xbox One, Microsoft
Související novinky
 
Xbox One nově podporuje The Darkness 2 a Spec Ops: The Line

Xbox One nově podporuje The Darkness 2 a Spec Ops: The Line

Čtvrtek 1.2.2018 08:50 - Obě Xbox 360 hry byly zařazeny do zpětné kompatibility Xboxu One. Přečíst celý článek »

1 komentář|Xbox One
Na studia Microsoftu bude dohlížet manažer Minecraftu

Na studia Microsoftu bude dohlížet manažer Minecraftu

Čtvrtek 18.1.2018 11:37 - Matt Booty bude druhým nejvyšším člověkem v divizi Xbox. Přečíst celý článek »

3 komentáře|PC, Xbox One
Jsou tohle fotky druhé verze Xbox Elite gamepadu?

Jsou tohle fotky druhé verze Xbox Elite gamepadu?

Středa 17.1.2018 11:50 - Na internetu se objevily fotografie, které mají ukazovat dosud neoznámený Xbox Elite Controller 2. Přečíst celý článek »

8 komentářů|PC, Xbox One

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Pro Microsoft je zpětná kompatibilita na Xboxu důležitá
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
CzePavel99    Přesně, taky bych si moc rád zahrál právě Red Dead Redemption... A určitě by se toho našlo ještě víc.
Díky Sony :-(
CzePavel99czepavel9911259
    4.10.2017 21:59
CzePavel99

Přesně, taky bych si moc rád zahrál právě Red Dead Redemption... A určitě by se toho našlo ještě víc.
Díky Sony :-(

reflex24    Pokud chtějí udělat fakt top konzoli, tak bych se zpětnou kompatibilitou PS4 her moc nepočítal.reflex24reflex2428655    4.10.2017 16:51 reflex24

@ odpověď na komentář od zebrostroj74:Pokud chtějí udělat fakt top konzoli, tak bych se zpětnou kompatibilitou PS4 her moc nepočítal.

zebrostroj74 napsal:Bohužel musím souhlasit, že tohle zrovna Sony nedává. Na druhou stranu oproti Microsoftu to vynahrazuje kvalitníma remasterama. Tak a co je teď lepší? Škoda, že nejde mít u Sony obojí. Třeba překvapí u PS5 a bude tam kompatibilita alespoň s PS4.

zebrostroj74   1x   Bohužel musím souhlasit, že tohle zrovna Sony nedává. Na druhou stranu oproti Microsoftu to vynahrazuje kvalitníma remasterama. Tak a co je teď lepší? Škoda, že nejde mít u Sony obojí. Třeba překvapí u PS5 a bude tam kompatibilita alespoň s PS4.zebrostroj74zebrostroj7473044    4.10.2017 15:47 zebrostroj74

Bohužel musím souhlasit, že tohle zrovna Sony nedává. Na druhou stranu oproti Microsoftu to vynahrazuje kvalitníma remasterama. Tak a co je teď lepší? Škoda, že nejde mít u Sony obojí. Třeba překvapí u PS5 a bude tam kompatibilita alespoň s PS4.

101macro   8x   V tomhle PS4 se svou politikou silne zaostava. Zahral bych rad prave Red Dead Redemption nebo Mass Effect 1-3.101macro101macro9481    4.10.2017 10:16 101macro

V tomhle PS4 se svou politikou silne zaostava. Zahral bych rad prave Red Dead Redemption nebo Mass Effect 1-3.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Diskuze na fóru

Kingdom Come: Deliverance (52 příspěvků), RAM rada! (43 příspěvků), Jaký monitor? (20 příspěvků), Pomoc prosím: Nejdou mi barvy na Windows 10 (8 příspěvků), Rozdávání klíčů! (6 příspěvků), Náhodné myšlenky a události dne (12145 příspěvků), STEAM -všechno sem (7091 příspěvků), Ocenění sestavy z roku 2012 (5 příspěvků), HRA - ABECEDA HRANÝCH HER (29 příspěvků), Čeština ve hrách?! (74 příspěvků), Humble bundle -vše sem (614 příspěvků)

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Assassin’s Creed: Origins – Discovery Tour

Naučný a delší dobu očekávaný mód, který má za cíl vás provést životem, historií a společností starověkého Egypta, je konečně tady. A že to čekání…

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 

Fe

Recenze - 21.2.2018
 
Fe

Prozkoumejte v kůži roztomilého tvora všechny záhady podivuhodného pralesa.

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 

The Station

Recenze - 20.2.2018
 
The Station

Nová, tajuplná adventura The Station nás zavede do nedaleké budoucnosti. Jak moc se tento výlet na orbitální stanici povedl, se dočtete v dnešní…

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kingdom Come: Deliverance a jeho easter eggy

Jaké vtípky, zajímavosti a kuriozity se podařilo najít v prvních dnech po vydání očekávaného českého RPG?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole
 
 
Pillars of Eternity II: Deadfire – fotoseriál z bety veľkolepého RPG

Dobrodružná výprava á la Robinson Crusoe.

 
Přečíst celý článek»Autor: romando - Platforma: PC a konzole