Uživatel nepřihlášen
     

Vývoj Spec Ops: The Line byl bolestivý, pokračování nebude

Čtvrtek 5.10.2017 10:38 - Autor: - Rubrika: Novinky Novinka

Scénárista Walt Williams tvrdí, že by vývojáři raději jedli rozbité sklo než pracovat na pokračování této akce.

Akce Spec Ops: The Line z léta 2012 byla povedenou hrou, která přinesla na poměry tohoto žánru zajímavý a napínavý příběh. K němu přispěla neokoukaná písečná Dubaj, týmová akce, dospělá nátura a precizní audiovizuál. Škoda jen, že kampaň byla krátká, nevyužila potenciál a občas pozlobily grafické bugy. I přes pár nedostatků se hráčům i nám (recenze 8/10) Spec Ops: The Line líbilo, ale bohužel si titul nenašel dostatek kupujících a prodeje se podle neoficiálních informací zastavily na 1,19 milionech kusů. To pro 2K Games není nic závratného.

Existuje šance, že by jednoho dne vzniklo pokračování? Scénárista Walt Williams, který stojí za příběhem, další díl vylučuje a nechal se slyšet, že by raději jedli rozbité sklo než pracovat na pokračování Spec Ops: The Line.

„Byl to brutální, bolestivý vývoj a každý, kdo na hře pracoval, by raději jedl rozbité sklo než vytvořit další díl. Navíc se Spec Ops: The Line neprodával,“ napsal Williams na Twitteru, když se ho někdo zeptal na pokračování.

Není to poprvé, co si někdo z německého týmu Yager Development stěžuje na vývoj Spec Ops: The Line. Už v polovině roku 2012 hlavní designér Cory Davis řekl, že o multiplayer v The Line nikdy nestáli.

„Vydavatelská společnost ovšem byla jiného názoru. Finanční oddělení bylo přesvědčeno, že multiplayer potřebujeme pokud chceme na trhu uspět. Byla to vlastně jen komponenta, kterou si potřebovali ve svých zprávách odškrtnout,“ prozradil Davis v roce 2012 serveru Polygon.

„Vedení 2K navíc bylo skutečně neúnavné v prosazování svého názoru.“ Davis dokonce zašel ve svém rýpání ještě dál a uvedl, že MP část, vyvíjená externě Darkside Studios, je jen špatný third-person klon Call of Duty.

„Je to sračka, která neměla nikdy vzniknout. Ve všech směrech je to obrovské selhání. Co je ale ještě horší je fakt, že to hází negativní světlo na všechno to, o co jsme se snažili v rámci singleplayeru.“

Tak to vypadá, že pokud někdy vznikne pokračování, bude to bez studia Yager Development. Co vlastně teď v Yager dělají? Po neúspěchu s Dead Island 2, kdy se nedokázali dohodnout s Deep Silver na vizi pro tuhle zombie akci, vyhlásili platební neschopnost a letos v květnu uvedli do veřejné bety svůj vesmírný projekt Dreadnought.

Michal Burian je šéfredaktor Zingu, sledovat ho můžete na Twitteru @BurianMichal a na Google+ MichalBurianCZ

Tisk
Spec Ops: The Line na PC, PS3, Xbox 360Screenshoty ze hry
Screenshot ze hry Spec Ops: The Line Screenshot ze hry Spec Ops: The Line Screenshot ze hry Spec Ops: The Line Screenshot ze hry Spec Ops: The Line Screenshot ze hry Spec Ops: The Line Screenshot ze hry Spec Ops: The Line Screenshot ze hry Spec Ops: The Line Screenshot ze hry Spec Ops: The Line
Související novinky
 
Akce Spec Ops byla průšvih, pokračování nebude
 

Akce Spec Ops byla průšvih, pokračování nebude

Pondělí 21.7.2014 15:47 - Vývojáři se nechtějí vracet ke Spec Ops: The Line, o pokračování ani neuvažují. Tvrdí, že trh je na chytré a intelektuální hry příliš malý. Přečíst celý článek »

71 komentářů|PC, PS3, Xbox 360
Spec Ops: The Line nikdy nebylo o multiplayeru

Spec Ops: The Line nikdy nebylo o multiplayeru

Středa 29.8.2012 09:46 - Cory Davis, hlavní designer zatím posledního Spec Ops, se nedávno vyjádřil k proklínané hře více hráčů. Přečíst celý článek »

13 komentářů|PC, PS3, Xbox 360
Spec Ops: The Line obohaceno o kooperativní multiplayer

Spec Ops: The Line obohaceno o kooperativní multiplayer

Středa 22.8.2012 18:35 - Bezplatný bonusový obsah v podobě kooperativního multiplayeru je nyní k dispozici. Přečíst celý článek »

2 komentáře|PC, PS3, Xbox 360

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Vývoj Spec Ops: The Line byl bolestivý, pokračování nebude
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
VIKY1   2x   O čem tu pořád meleš . . jen jsem napsal že Spec Ops : The Line je dobrá hra :shock:VIKY1viky132940    6.10.2017 21:14 VIKY1

@ odpověď na komentář od Semuel:O čem tu pořád meleš . . jen jsem napsal že Spec Ops : The Line je dobrá hra :shock:

Semuel napsal:Mládež? Dle profilu (jestli je tvůj věk správně a ne jen smyšlený) jsi o 7 let starší... Tak na co si tu hraješ?
Zkus být víc empatický a nepsat každou myšlenku co tě napadne, pokud svět vidíš jen v temných barvách možná by jsi měl vyhledat pomoc a ne psát komentáře na internet.

Semuel    Mládež? Dle profilu (jestli je tvůj věk správně a ne jen smyšlený) jsi o 7 let starší... Tak na co si tu hraješ?
Zkus být víc empatický a nepsat každou myšlenku co tě napadne, pokud svět vidíš jen v temných barvách možná by jsi měl vyhledat pomoc a ne psát komentáře na internet.
Semuelsemuel7507
    6.10.2017 21:06
Semuel

@ odpověď na komentář od VIKY1:Mládež? Dle profilu (jestli je tvůj věk správně a ne jen smyšlený) jsi o 7 let starší... Tak na co si tu hraješ?
Zkus být víc empatický a nepsat každou myšlenku co tě napadne, pokud svět vidíš jen v temných barvách možná by jsi měl vyhledat pomoc a ne psát komentáře na internet.

VIKY1 napsal:Mně ne :-) Horší je to svama ta dnešní mládež ....

VIKY1    Mně ne :-) Horší je to svama ta dnešní mládež ....VIKY1viky132940    6.10.2017 20:49 VIKY1

@ odpověď na komentář od Semuel:Mně ne :-) Horší je to svama ta dnešní mládež ....

Semuel napsal:Tobě se muselo stát něco hrozného že jsi takový.... (doplňte slovo dle vlastního uvážení) .

Semuel   1x   Tobě se muselo stát něco hrozného že jsi takový.... (doplňte slovo dle vlastního uvážení) .Semuelsemuel7507    6.10.2017 16:39 Semuel

@ odpověď na komentář od VIKY1:Tobě se muselo stát něco hrozného že jsi takový.... (doplňte slovo dle vlastního uvážení) .Komentář byl autorem naposledy upraven 6.10.2017 16:44

Původní verze před úpravami:Tobě se muselo stát něco hrozného že jsi takový.... .

VIKY1 napsal:Hra je vynikající nebyla to sračka jako dnešní hry Black ops 3 atd...

VIKY1   3x   Hra je vynikající nebyla to sračka jako dnešní hry Black ops 3 atd...VIKY1viky132940    6.10.2017 15:50 VIKY1

Hra je vynikající nebyla to sračka jako dnešní hry Black ops 3 atd...

M1L4N    Gameplay mi přišel takovej nemastnej-neslanej, ale když jsme to bral jako takovej interaktivnější film tak jsem si moc užíval atmosféru a příběh s postupným propadáním do... "nejistoty" (nebudu spoilovat, vy co jste hráli víte co myslím)

Za mě ovládání hry 4/10 (všechno fungovalo ale bylo to víceméně procházení lokacema) , zbytek (atmosféra, vtažení do příběhu, ...) 9. 5/10 , někdy si to musím dát znova, pamatuju jak jsem to dohrál ve 3 ráno na jeden zátah a ještě ráno na přednášce měl ze hry silný emoce.
M1L4Nm1l4n46923
    5.10.2017 21:53
M1L4N

Gameplay mi přišel takovej nemastnej-neslanej, ale když jsme to bral jako takovej interaktivnější film tak jsem si moc užíval atmosféru a příběh s postupným propadáním do... "nejistoty" (nebudu spoilovat, vy co jste hráli víte co myslím)

Za mě ovládání hry 4/10 (všechno fungovalo ale bylo to víceméně procházení lokacema) , zbytek (atmosféra, vtažení do příběhu, ...) 9. 5/10 , někdy si to musím dát znova, pamatuju jak jsem to dohrál ve 3 ráno na jeden zátah a ještě ráno na přednášce měl ze hry silný emoce.

ElementGamer   1x   Singleplayer naprosto parádní záležitost. Do dnes jedna z mála takových her, co mi utkvěla v paměti.ElementGamerelementgamer13999    5.10.2017 21:19 ElementGamer

Singleplayer naprosto parádní záležitost. Do dnes jedna z mála takových her, co mi utkvěla v paměti.

skylines    Dobrá hra co se příběhu týče. Gameplay pokulhával. Hlavně unlimited enemies styl jako ve starších COD. Ve většině stříleček je příběh pro malé školačky které chtějí zachraňovat svět. Tahle hra se s tím moc nepárala :D Rád na ní vzpomínám. Nerad bych jí ale hrál znovu.

srok12: V příběhu by se asi nepokračovalo ale spíš jde o to že by autoři určitě znovu ukázali válku blíž k realitě jaká je a né jen dalšího superhrdinu co všechno vykropí s prstem v nose a svět je rázem růžový :D
skylinesskylines11568
    5.10.2017 16:25
skylines

Dobrá hra co se příběhu týče. Gameplay pokulhával. Hlavně unlimited enemies styl jako ve starších COD. Ve většině stříleček je příběh pro malé školačky které chtějí zachraňovat svět. Tahle hra se s tím moc nepárala :D Rád na ní vzpomínám. Nerad bych jí ale hrál znovu.

srok12: V příběhu by se asi nepokračovalo ale spíš jde o to že by autoři určitě znovu ukázali válku blíž k realitě jaká je a né jen dalšího superhrdinu co všechno vykropí s prstem v nose a svět je rázem růžový :D

Alfajk    Me ta hra nesedla, pribeh ok, ale hratelnost byla spatna, to strileni bylo proste mizerne zpracovanyAlfajkalfajk16671    5.10.2017 15:12 Alfajk

Me ta hra nesedla, pribeh ok, ale hratelnost byla spatna, to strileni bylo proste mizerne zpracovany

El_Scorpio    Všetci píšu, že mimo neštandardného príbehu, to bola celkom obyčajná strieľačka. Celkom obyčajná strieľačka to rozhodne nebola. Je to hra, ktorá má najrealistickejšie spracovanú komunikáciu v tíme počas prestreliek, jednotliví členovia si potvrdzujú zabitia, kričia si povely a komunikujú presne tak, ako by v reále komunikovali vojenské jednotky. OBROVSKY to pridáva na atmosfére. A takisto je to jedna z mála hier, kde zabíjate digitálnych Američanov. Čo pôsobí oproti tomu nekonečnému zástupu Rusov, Nemcov a Číňanov ako zjavenie.El_Scorpioel_scorpio63241    5.10.2017 13:21 El_Scorpio

Všetci píšu, že mimo neštandardného príbehu, to bola celkom obyčajná strieľačka. Celkom obyčajná strieľačka to rozhodne nebola. Je to hra, ktorá má najrealistickejšie spracovanú komunikáciu v tíme počas prestreliek, jednotliví členovia si potvrdzujú zabitia, kričia si povely a komunikujú presne tak, ako by v reále komunikovali vojenské jednotky. OBROVSKY to pridáva na atmosfére. A takisto je to jedna z mála hier, kde zabíjate digitálnych Američanov. Čo pôsobí oproti tomu nekonečnému zástupu Rusov, Nemcov a Číňanov ako zjavenie.

Behavioralista   5x   No tak nevím, jestli je to zrovna nedoceněný klenot, ale přinejmenším dost dobrá hra, která předčí kdejakou jakože AAA hru. Bombardování bílým fosforem bylo celkem depresivní. :-DBehavioralistabehavioralista34565    5.10.2017 13:06 Behavioralista

No tak nevím, jestli je to zrovna nedoceněný klenot, ale přinejmenším dost dobrá hra, která předčí kdejakou jakože AAA hru. Bombardování bílým fosforem bylo celkem depresivní. :-D

scobra    Jen jestli nebyl problém spíš na straně Yageru. Před The Line vydali akorát poněkud nedotažený Yager. Ten představoval takové Crysis své doby, tedy spíš technologické demo bez nějakého zásadního smyslu než plnohodnotnou hru. Pak jeho pseudopokračování, které ale nikdo nezná... A potom je THQ (THQ! Ti, co vždycky vydali každou blbost. ) poslalo do háje.

Následně pod vedením 2K Games dali dohromady slušnou hru, ale bohužel netrefili cílovku. Pro fanoušky Spec Ops bylo The Line málo Spec Ops a pro fanoušky běžných stříleček bylo zase moc tuctové a zmatené (protože nejsou zvyklí mít ve střílečkách zajímavý příběh, tak přeskakovali cutscény a pak jim samozřejmě hra nedávala smysl) .

I 2K Games se s nimi rozloučilo a oni šli pracovat na Dead Island 2 pro Deep Silver. Ale tam taky nevydrželi a teď si bastlí F2P Dreadnought na vlastní triko. A co myslíte? Dreadnought je zase naprosto tuctová F2P multiplayerová střílečka.

Trochu jak Vávra :D
scobrascobra2949
    5.10.2017 12:59
scobra

Jen jestli nebyl problém spíš na straně Yageru. Před The Line vydali akorát poněkud nedotažený Yager. Ten představoval takové Crysis své doby, tedy spíš technologické demo bez nějakého zásadního smyslu než plnohodnotnou hru. Pak jeho pseudopokračování, které ale nikdo nezná... A potom je THQ (THQ! Ti, co vždycky vydali každou blbost. ) poslalo do háje.

Následně pod vedením 2K Games dali dohromady slušnou hru, ale bohužel netrefili cílovku. Pro fanoušky Spec Ops bylo The Line málo Spec Ops a pro fanoušky běžných stříleček bylo zase moc tuctové a zmatené (protože nejsou zvyklí mít ve střílečkách zajímavý příběh, tak přeskakovali cutscény a pak jim samozřejmě hra nedávala smysl) .

I 2K Games se s nimi rozloučilo a oni šli pracovat na Dead Island 2 pro Deep Silver. Ale tam taky nevydrželi a teď si bastlí F2P Dreadnought na vlastní triko. A co myslíte? Dreadnought je zase naprosto tuctová F2P multiplayerová střílečka.

Trochu jak Vávra :D

FesakSX    "Je to sračka" :D :D ano . . to je :DFesakSXfesaksx14964    5.10.2017 12:21 FesakSX

"Je to sračka" :D :D ano . . to je :D

Miky člen redakce    Pravda. Díky!Mikymiky3    5.10.2017 12:10 Miky

@ odpověď na komentář od Bobestom:Pravda. Díky!

Bobestom napsal:Spíš Dead Island, ne? :)

Bobestom    Spíš Dead Island, ne? :)Bobestombobestom2796    5.10.2017 11:59 Bobestom

Spíš Dead Island, ne? :)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

SteveHood   1x   Strašná škoda. Jednička byla skvělá. :(SteveHoodstevehood46767    5.10.2017 11:31 SteveHood

Strašná škoda. Jednička byla skvělá. :(

Semuel   4x   Velká škoda tahle hra je nedoceněný klenot.Semuelsemuel7507    5.10.2017 11:21 Semuel

Velká škoda tahle hra je nedoceněný klenot.

Murcielago   1x   ne vzdy se doceni jistych kvalit a to je skodaMurcielagomurcielago22262    5.10.2017 11:14 Murcielago

ne vzdy se doceni jistych kvalit a to je skoda

Lazy   2x   Paradni hra :thumbup:Lazylazy34358    5.10.2017 11:02 Lazy

Paradni hra :thumbup:

srok12   7x   Příběh byl zakončený dobře, tak proč dělat další díl? Podle mě je to dobře, nechtěl bych aby to dopadlo tak jako s Mafií.srok12srok1215002    5.10.2017 10:59 srok12

Příběh byl zakončený dobře, tak proč dělat další díl? Podle mě je to dobře, nechtěl bych aby to dopadlo tak jako s Mafií.

ShelbyGT500   9x   Škoda. Taky jedna z takovejch pozapomenutejch, ale výbornejch her.ShelbyGT500shelbygt50045792    5.10.2017 10:43 ShelbyGT500

Škoda. Taky jedna z takovejch pozapomenutejch, ale výbornejch her.

Informace o hře

 

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 
 
Kobky plné chaosu – deskovka

Nechte se zlákat do smrdutých cel, z nichž může vyjít pouze jeden vítěz.

 
 

Ve víru věků – deskovka

Speciál - 16.3.2018
 
Ve víru věků – deskovka

Budujte své impérium a zanechejte odkaz budoucím generacím.

 
 
 
Assassin’s Creed: Origins - Kletba faraonů

Théby a Údolí králů. Přesně tam nás pošle v pořadí druhé DLC pro Assassin’s Creed: Origins. Stojí ale nové dobrodružství za to?

 
Přečíst celý článek»Autor: Honzas4400 - Platforma: PC a konzole
 
 
Feudal Alloy – dojmy z hraní

Chopte se meče a akvárka, jdou se rozbíjet stroje!

 
Přečíst celý článek»Autor: barlow - Platforma: PC a konzole
 
 
Wolfenstein 2: The Freedom Chronicles – The Deeds of Captain Wilkins

Jak se povedl poslední pokus o vytvoření dodatečného obahu pro Wolfenstein 2: The New Colossus?

 
Přečíst celý článek»Autor: Cvrnda - Platforma: PC a konzole