Notifications
Clear all

Nejvhodnější motherboard? (Socket 1151 + DDR4)  

Stránka 3 / 3
 
bountycz
(@bountycz)

Dobře, už mi to nedalo.

Řešíš časování a ECC u DDR4, které ve výsledku přidají na efektivitě nula nula nic (možná ještě méně) a to celou dobu básníš o DDR3? Mezi DDR3 a DDR4 je v některých situacích propastný rozdíl!

Dále, jsem jediný, komu toto celé přijde přitažené za vlasy? Ty si objednáš CPU za 10 litrů a doma zjistíš, že je to do jiné patice? To je vtip? Nehledě na to, že ke Skylaku DDR3 paměti nepatří, mohou poškodit paměťový řadič CPU. Skylake dobře škáluje s DDR4. DDR3 Low Voltage je nemastný neslaný mezipřechod. Korunou tomu celému je kombinace tohoto CPU s low end deskou za litr, s absencí chlazení napájecí kaskády, s nižším počtem fází, a s DDR3. To je jako koupit si 4K OLED TV a připojit přes analog.

Thread of the year.

OdpověďCitace
Napsal : 04/01/2017 5:32 pm
Diskuzní fórum 5aecd4b53c46f o8w5kog2zc4wrk4b73r7cz7dvyb8cowv5mspsygb3i
(@temgotin)

Playman: Právě proto radši beru 4 sloty, abych to v případě potřeby mohl doplnit.

bounty[cz]: Protože jsem počítal s tím, že ty ramky nebudu muset dokupovat. Teď už ale radši přecházím na to DDR4.

CPU jsem každopádně měl za míň, než 10k, avšak to s tím socketem je pravda a uznávám, že jsem to podělal. Zatím seš ale první, podle kterého je taková deska nevyhovující. To chlazení nemám ani na současné desce a žádný problém nikdy nebyl, má to DDR4 a jestli těmi fázemi myslíš ty konektory pro zdroj, tak počet pinů to má stejný.

OdpověďCitace
Napsal : 04/01/2017 6:49 pm

On je první, podle kterého je nevyhovující, protože nikdo z nás na to zatím z tohohle pohledu nekoukal. Mysleli jsme, že máš omezený rozpočet, tak jsme vybírali co nejlevnější komponenty.

OdpověďCitace
Napsal : 04/01/2017 7:25 pm
Diskuzní fórum 5aecd4b53c46f o8w5kog2zc4wrk4b73r7cz7dvyb8cowv5mspsygb3i
(@temgotin)

To mám, no. Nom, zatím to teda asi beru takhle, protože i ten procák mě stál podstatně levnějš, takže mě to "menší" sražení výkonu nejspíš zas tak srát nebude. Případně to po doplnění financí někde střelím a vezmu třeba ASUS Z170 PRO GAMING.

Každopádně to mám asi na nějakou dobu vyřešené. Díky moc všem za pomoc 🙂

OdpověďCitace
Napsal : 04/01/2017 7:58 pm
Diskuzní fórum 5ac78a9c1a4ac
(@mirec)

Podľa mňa skôr dostal pánko vychádzku a hneď sa musel prejaviť.. Tá doska postačuje na daný cpu. Neviem čo tu pletieš fázy a heatsinky, keď doska nieje na taktovanie urcena . To s ddr4 máš pravdu. Načo 3, ked 4 stoja skoro rovnako. Ja by som nebral kit. Kup radsej samostatne moduly, lebo ked sa ti v kite pokazi jedna ramka na reklamaciu putuje celý kit.

OdpověďCitace
Napsal : 05/01/2017 2:18 am
Stránka 3 / 3
Share: