Tabletové dilema v ...
 
Notifications
Clear all

Tabletové dilema v roce 2016  

 
Diskuzní fórum 5ac12c9e4c45f o8w5kqbrd07hes1kw4kghyqb2q1ys34btw3oridia4
(@routa)

Zdravím Zing,

(pokud se vám nechce číst ten wall of text, přeskočte na TL;DR)

obracím se na vás o radu ohledně tabletů co jsou nyní na trhu. Nedávno jsem totiž byl s mým bratrancem a ten vlastní Samsung Galaxy Note 10.1 (2014), který údajně pořídil za 9.000 Korun českých. Vždycky mi říkal, že od té doby co má tablet na vysoké nepoužívá žádný sešit... tak jsme ho bral s rezervou dokud jsem neviděl jak funguje na vlastní oči. Normálně měl vše krásně zapsané ve "virtuálních sešitech", díky předinstalovaným aplikacím, které využívají dodávaný S-pen stylus.

Říkal jsem si, že to musím mít taky, ikdyž třeba s menší úhlopříčkou... abych ušetřil. Ale jak se dalo čekat - Galaxy Note 10.1 (2014) se neprodává a žádná verze (2015) neexistuje. Místo ní je pomyslným nástupcem snad Samsung A Tab SM... který však nejenže stojí nekřesťanské peníze (9.000 Kč verze s S-Pen, nikoliv bez něj), ale celkově má horší specifikace než tablet za 5.000.

Proto jsem se začal poohlížet po nějakém jiném tabletu, jiné značky, který by byl schopný toho co Samsung s S-pen... bohužel jsem se ničeho v rozumné cenové kategorii nedohledal.

TL;DR Tak se vás tedy ptám, víte o nějakém solidním tabletu s dobrou podporou stylusu (hlavně co se týče odezvy, nejlépe na úrovni samsungu a jeho S-pen)? Víte o někom kdo chce prodat svůj Note 10.1 (2014)? Jestli ne... ocenil bych i obecné doporučení tabletu v cenové kategorii 5-8 tisíc. Zatím mě nejvíc zaujal NVIDIA Shield K1 (díky ceně) a Xiaomi Mi Pad první generace (tam se bojím o stabilitu MIUI a vadí mi absence některých funkcí). Pak přichází v úvahu ještě jeden z tabletů ASUS Zenpad 8, ale měl jsem celkem špatné zkušenosti s Zenfone 5 a tak trochu se přejedl jejich nadstavby.

Budu vděčný za každou radu a osobní názor či zkušenost.

Citace
Napsal : 10/02/2016 7:50 pm
Diskuzní fórum e84ac14a789fcd8978f03b4d965519b8?s=110&d=mm&r=g
(@terat)

Stability u MIUI bych se nebál, sám mám teda MI3, ale musím říct, že MIUI na něm funguje parádně.
EDIT: Ale pro ujasnění, MI Pad sám nemám, jen se mi jednou dostal na chvilku do rukou, takže ten samotný hodnotit nemůžu.

OdpověďCitace
Napsal : 12/02/2016 3:44 pm
Diskuzní fórum 5ac04b6017635
(@playman)

Technologie AnyPen umožňující psát na displej téměř čímkoli místo stylusu.

Co takhle Lenovo Yoga Tablet 2, W8.1 - 32GB + ANYPEN?

Cena slušná a výbava taky není k zahození.

 http://www.czc.cz/lenovo-yoga-tablet-2-w8-1-32gb-anypen/167810/produkt?utm_source=heureka.cz&utm_medium=cpc&utm_campaign=Tablety&utm_term=Lenovo_Yoga_Tablet_2_W8_1_32GB_ANYPEN 

"Zapomněli jste si vzít stylus?

Tak tento problém za vás vyřešilo Lenovo. Potřebujete napsat poznámku, nebo vytvořit skicu na displeji a zrovna není po ruce stylus, tak tahle situace může nastat velmi snadno. S technologií AnyPen je problém vyřešen. Stačí použít například obyčejnou tužku nebo propisku a použít jí stejně jako stylus."

P.S. Podle tuzemských recenzí se nejedná o špatný produkt.

 http://tablety.heureka.cz/lenovo-yoga-tablet-2-8-wi-fi-59-439892/recenze/#section 
OdpověďCitace
Napsal : 13/02/2016 2:10 am
Diskuzní fórum 5ac12c9e4c45f o8w5kqbrd07hes1kw4kghyqb2q1ys34btw3oridia4
(@routa)

Díky lidi, na Anypen jsem při hledání narazil a chvíli přemýšlel o Yoga 3, nicméně moc mi nevoněl ten Windows na tabletu nižší třídy a ten slavný anypen možná nahradí stylus pro ovládání tabletu, ale na nějaké dobré psaní to určitě není, protože displej nemůže být v režimu stylusu resp. nemá odmítnutí dotyku, pokud si na displej položíte ruku. Z toho by mi asi rupla žíla :D.

Mi Pad jsem zavrhl kvůli vyšší ceně, nižší vybavenosti (vůči alternativě) a pár dalším věcem... nakonec jsem šel do toho Shieldu K1 od Nvidie a zatím jsem spokojen. Za pět a půl má víc než leckterý tablet za mastnější cenu a jediné mínusy jsou, že nemá gorilí sklo a lepší foťák (ale kdo fotí s tabletem, že). Kdysi bych do záporů hodil i menší interní paměť - nicméně na Androidu Marshmallow už jde nastavit SD karta jako interní úložiště pro aplikace. Co mě na druhou stranu celkem potěšilo, je minimální úprava Androidu (žádné nadstavby) a poměrně kvalitní dílenské zpracování (a sláva, že nepoužili lesklé plasty).

No a ikdyž je představován jako herní tablet, řadového zákazníka by taky nezklamal.

OdpověďCitace
Napsal : 13/02/2016 11:18 am
Diskuzní fórum 0588c274c3a8c8fcdeebfd571a9485d6?s=110&d=mm&r=g
(@unholyu)

Ahoj muj nazor je ze i kdyz ti to tak popsal i ukazal stejne to tak pouzivat nebudes dobre to zvaz doporucuju pujcit si to aspon na tyden a uvidis ja uz bych nikdy nepouzil nic jineho nez ipad (tim nehanim neco jineho nebo nepropaguju mluvim jen za sebe) i kdyz dot.pero nema

OdpověďCitace
Napsal : 14/02/2016 5:23 pm
Diskuzní fórum 5ac12c9e4c45f o8w5kqbrd07hes1kw4kghyqb2q1ys34btw3oridia4
(@routa)

Samozřejmě to byla jedna z mých obav, že bych to pak nevyužíval. Ale... někdy sem možná hodím pár fotek z jeho "tabletových" sešitů. Je to téměř k nerozeznání od pera a papíru. Samsung do oněch Note tabletů integroval prostředí, které to psaní stylusem optimalizuje + S-pen je tuším od Wacomu, takže i stylus je kvalitní.

A ačkoli jsem šel do toho Shieldu, už se ohlížím po nějakém stylusu a vyzkouším jak to půjde na něm.

iPad a celkově Apple produkty jsou určitě kvalitní, ale cenou se trochu míjí mému cenovému stropu + nechtělo by se mi štvát s iTunes, nějaký dalším apple ID a už vůbec nechci podporovat jejich boj proti unifikaci konektorů a celkově jejich elitářský branding.

OdpověďCitace
Napsal : 14/02/2016 7:16 pm
Diskuzní fórum 5ac0859083ab0 o8w5kysb2ij2b9paiq83melgf6w9pd1wv1z2300yq4
(@maestrodk)

.

OdpověďCitace
Napsal : 14/02/2016 10:55 pm
Share: