Uživatel nepřihlášen
  

Beta DayZ nestíhá konec roku

Středa 29.11.2017 15:00 - Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček - Rubrika: Novinky Novinka

V roce 2018 však konečně dojde nejen k vydání bety, ale i k opuštění Early Access fáze a k vydání DayZ na Xboxu One.

Komunita survivalu DayZ už celé měsíce nedočkavě vyhlíží verzi 0.63, kterou jsem rozebíral v nedávných dojmech z hraní Gamescom dema a díky které by hra konečně vstoupila do fáze bety. Tak nějak se počítalo s tím, že verze 0.63 dorazí ještě do konce letošního roku, ale tak to nakonec nebude. Vývojáři z Bohemia Interactive v novém hlášení z vývoje oficiálně oznámili, že letos se DayZ nedočká žádné další významné aktualizace, takže 0.63 v roce 2017 nevyjde ani ve stabilní, ani v experimentální verzi, která obvykle dorazí o něco dříve.

Stav, kterého lze letos dosáhnout, nereprezentuje konečný zážitek z DayZ, takže došlo k rozhodnutí nechat vše až na rok 2018. Některé součásti hry jsou podle všeho připravené, ale na určitých klíčových prvcích se stále pracuje, přičemž jde třeba o plavání, přelézání překážek nebo o vozidla. Vydání verze 0.63 ve stabilní i experimentální verzi je přitom pro vývojáře klíčové, protože půjde o poslední kroky před opuštěním Early Access fáze, takže musí být zkrátka vše řádně připraveno.

Cílem tvůrců je zlepšit výkon, stabilitu, ovládání a vyváženost, přičemž se samozřejmě počítá i s novými herními prvky a s dalším obsahem. Autoři se také budou snažit vydat experimentální verzi 0.63 co nejdřív, aby mohli začít se sbíráním zpětné vazby a přípravami na vydání stabilní verze 0.63, tedy bety DayZ.

V roce 2018 dojde rovněž na všechny další aktualizace, které vyplní prostor mezi verzemi 0.63 a 1.0, po níž bude z DayZ konečně hotový produkt. Je však třeba počítat s tím, že po vydání bety bude prioritou ladění hry, přidávání nového obsahu a příprava platformy, kterou budou následně rozšiřovat nejen vývojáři, ale i moddeři. Rozsah DayZ po stránce herních prvků se tak pravděpodobně bude měnit až po vydání finální verze.

Na období po vydání finálního DayZ si budou muset počkat i některé dříve oznámené prvky. Jde například o úpravu vozidel, stavění barikád, ptáky, vzdušná vozidla v čele s letadly nebo o kola a motorky. Celkově však platí, že cokoliv, co bylo dříve oznámeno a co najdete v aktuálně dostupné verzi 0.62, do DayZ dříve či později zamíří, ať už jako součást bety a jejího rozšiřování nebo jako bezplatný přídavek. V plánu je dlouhodobá podpora DayZ, takže s verzí 1.0 určitě vývoj neskončí.

V roce 2018 navíc konečně dojde i na vydání DayZ pro Xbox One. V příštím roce tedy hra na PC opustí Early Access a v určité, zatím nepříliš specifikované formě se jí dočkají i majitelé konzolí Microsoftu (majitelé PS4 se s největší pravděpodobností dočkají později). V případě, že máte zájem o ještě detailnější přehled plánů a plánovaných prvků a obsahových novinek, vás odkážu na samotné hlášení z vývoje. Je sice v angličtině, ale najdete v něm například konkrétní výpis plánovaných novinek.

Tisk
DayZ na PCScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry DayZ Screenshot ze hry DayZ Screenshot ze hry DayZ Screenshot ze hry DayZ Screenshot ze hry DayZ Screenshot ze hry DayZ Screenshot ze hry DayZ Screenshot ze hry DayZ
Související novinky
 
Tvůrci DayZ ukazují potoky a říčky

Tvůrci DayZ ukazují potoky a říčky

Středa 17.1.2018 13:40 - V tuto chvíli jsou v plánu dva typy vodních toků, které mohou posloužit třeba jako orientační body. Přečíst celý článek »

35 komentářů|PC, Xbox One
Gamescom demo DayZ v rozsáhlé ukázce
 

Gamescom demo DayZ v rozsáhlé ukázce

Středa 27.9.2017 13:00 - Jedná se o malou ochutnávku novinek, které do hry dorazí spolu s verzí 0.63. Po jejím vydání bude DayZ konečně ve fázi bety. Přečíst celý článek »

Nová aktualizace DayZ zkrášlí přírodu

Nová aktualizace DayZ zkrášlí přírodu

Pátek 26.5.2017 12:52 - Hustší lesy, nové modely stromů, lepší chování větru a deště, to všechno a mnohem víc přidává patch 0.62. Přečíst celý článek »

38 komentářů|PC, PS4, Xbox One

Napsat nový komentář

Nové komentáře ze všech diskuzí
Komentář k novince Beta DayZ nestíhá konec roku
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Strec    Jo to chápu, jen ta poznámka k druhému dílu. Když tohle ani nemělo mít druhý díl. Měla to být hra, která by byla stále v chodu a vylepšována... no jakž takž to tak je, jen ještě nevyšla jako plná verze :D a vylepšování je tedy spíš formou "děláme na tom, ale stále nejsme hotoví".
Mimo to, když by začali dělat na pomyslném druhém díle, tak už ten ještě ani ne "ve hvězdách" třetí díl by byl zastaralej :D.
Strecstrec4311
    2.12.2017 16:13
Strec

@ odpověď na komentář od Rascal:Jo to chápu, jen ta poznámka k druhému dílu. Když tohle ani nemělo mít druhý díl. Měla to být hra, která by byla stále v chodu a vylepšována... no jakž takž to tak je, jen ještě nevyšla jako plná verze :D a vylepšování je tedy spíš formou "děláme na tom, ale stále nejsme hotoví".
Mimo to, když by začali dělat na pomyslném druhém díle, tak už ten ještě ani ne "ve hvězdách" třetí díl by byl zastaralej :D.

Rascal napsal:No tohle, jako modifikace to fungovalo, jako samostatná hra se to snad nikdy nedostane z alfy, kolik let už na tm dělají?

Rascal    No tohle, jako modifikace to fungovalo, jako samostatná hra se to snad nikdy nedostane z alfy, kolik let už na tm dělají?Rascalrascal7254    2.12.2017 14:51 Rascal

@ odpověď na komentář od Strec:No tohle, jako modifikace to fungovalo, jako samostatná hra se to snad nikdy nedostane z alfy, kolik let už na tm dělají?

Strec napsal:Jakej první díl?

Strec    Jakej první díl?Strecstrec4311    2.12.2017 12:41 Strec

@ odpověď na komentář od Rascal:Jakej první díl?

Rascal napsal:Ještě nemají hotovej první díl, ale crcaj se s tím že už by měli pomalu chystat dvojku.

Rascal    Ještě nemají hotovej první díl, ale crcaj se s tím že už by měli pomalu chystat dvojku.Rascalrascal7254    2.12.2017 10:29 Rascal

Ještě nemají hotovej první díl, ale crcaj se s tím že už by měli pomalu chystat dvojku.

Peter   1x   Tomuhle se už nikdo nemůže divit, ale mě spíš zaraží, že si Bohemia Interactive neuvědomuje, jak moc si poškozujou pověst podonejma hrama. Ať už DayZ nebo Take on Mars a ani to Argo nesklizí žadný ovace a těma Early Access hrama si spíš ubližujou. A k tomu oznámili další EA titul Ylands.... .Peterpeter2051    1.12.2017 20:38 Peter

Tomuhle se už nikdo nemůže divit, ale mě spíš zaraží, že si Bohemia Interactive neuvědomuje, jak moc si poškozujou pověst podonejma hrama. Ať už DayZ nebo Take on Mars a ani to Argo nesklizí žadný ovace a těma Early Access hrama si spíš ubližujou. A k tomu oznámili další EA titul Ylands.... .

Esprite   2x   V roce 2018 konečně dojde nejen k vydání bety, ale i k opuštění Early Access - jinými slovy, pořád to bude nedodělek, akorát se to jinak nazývá :-DEspriteesprite33929    30.11.2017 12:18 Esprite

V roce 2018 konečně dojde nejen k vydání bety, ale i k opuštění Early Access - jinými slovy, pořád to bude nedodělek, akorát se to jinak nazývá :-D

Raylo™   1x   DayZ nestíhá. A co ještě je novýho? :DRaylo™raylo37553    30.11.2017 10:07 Raylo™

DayZ nestíhá. A co ještě je novýho? :D

midder    Podívej se na DayZ. . to šlape výborně a Arma 3 ve vanille se na něj nechytá. Což je škoda, protože v tuto chvíli je mi DayZ ukradený.middermidder8295    30.11.2017 09:10 midder

@ odpověď na komentář od Anciabl:Podívej se na DayZ. . to šlape výborně a Arma 3 ve vanille se na něj nechytá. Což je škoda, protože v tuto chvíli je mi DayZ ukradený.

Anciabl napsal:Jestli to nebude umět využívat pořádně procesor jak všechny Army tak se nic nezmění

dez1nd    Autore: chybí ti rok v nadpisu. Mělo tam být: "Beta Dayz nestíhá konec roku 2020"dez1nddez1nd12443    30.11.2017 06:48 dez1nd

Autore: chybí ti rok v nadpisu. Mělo tam být: "Beta Dayz nestíhá konec roku 2020"Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

ondra 865   1x   Nechápu jak může být někdo tak blbej a dát jim ještě prachy.ondra 865ondra-8651041    30.11.2017 06:09 ondra 865

Nechápu jak může být někdo tak blbej a dát jim ještě prachy.

Strec   1x   Vyjadřuju se jen k podnadpisu... vlk taky sliboval. Ti měli tolik odkladů, že jim nevěřím ani rok 2019 a pokud vyjde beta, tak to bude jen beta označení v názvu.
Zbytek textu se neobtěžuji číst. Už jsem se načetl blábolů okolo DayZ spousty a stačilo.
Strecstrec4311
    29.11.2017 22:02
Strec

Vyjadřuju se jen k podnadpisu... vlk taky sliboval. Ti měli tolik odkladů, že jim nevěřím ani rok 2019 a pokud vyjde beta, tak to bude jen beta označení v názvu.
Zbytek textu se neobtěžuji číst. Už jsem se načetl blábolů okolo DayZ spousty a stačilo.

Anciabl    Jestli to nebude umět využívat pořádně procesor jak všechny Army tak se nic nezměníAnciablanciabl21472    29.11.2017 17:47 Anciabl

@ odpověď na komentář od Neznamy:Jestli to nebude umět využívat pořádně procesor jak všechny Army tak se nic nezmění

Neznamy napsal:To je tak, když jeden tým celé ty roky dělá současně jak na novém enginu, tak na nové hře... která navíc běžela na starém enginu. . absolutně nechápu kdo přišel s tímhle geniálním nápadem.... očividně se to ale Bohemce vyplatilo! :-D Peníze za DayZ nahrabali (a ne málo) a využili to k vývoji enginu, který použijí pro svoje budoucí hry aka Arma 4 a spol. Já jen tiše doufám, že Arma 4 nebude stejný lagfest (v multiplayeru) jako Arma 3. A že nebude mít tak neskutečně clunky ovladatelnost. .

Neznamy   1x   To je tak, když jeden tým celé ty roky dělá současně jak na novém enginu, tak na nové hře... která navíc běžela na starém enginu. . absolutně nechápu kdo přišel s tímhle geniálním nápadem.... očividně se to ale Bohemce vyplatilo! :-D Peníze za DayZ nahrabali (a ne málo) a využili to k vývoji enginu, který použijí pro svoje budoucí hry aka Arma 4 a spol. Já jen tiše doufám, že Arma 4 nebude stejný lagfest (v multiplayeru) jako Arma 3. A že nebude mít tak neskutečně clunky ovladatelnost. .Neznamyneznamy29140    29.11.2017 17:40 Neznamy

To je tak, když jeden tým celé ty roky dělá současně jak na novém enginu, tak na nové hře... která navíc běžela na starém enginu. . absolutně nechápu kdo přišel s tímhle geniálním nápadem.... očividně se to ale Bohemce vyplatilo! :-D Peníze za DayZ nahrabali (a ne málo) a využili to k vývoji enginu, který použijí pro svoje budoucí hry aka Arma 4 a spol. Já jen tiše doufám, že Arma 4 nebude stejný lagfest (v multiplayeru) jako Arma 3. A že nebude mít tak neskutečně clunky ovladatelnost. .

kaldos   4x   I když hru nehraju tak mě pořád baví :Dkaldoskaldos32386    29.11.2017 17:18 kaldos

I když hru nehraju tak mě pořád baví :D

iNva    řeknu jediné: :D :D :D :DiNvainva5792    29.11.2017 16:42 iNva

řeknu jediné: :D :D :D :D

Narw   9x   Aneb jak promrhat neuvěřitelnej potenciál. S trochou nadsázky ta hra mohla být dnešní PUBG, má to pro predispozice. Ale teď už tý hře vážně moc nevěřim.Narwnarw57671    29.11.2017 16:02 Narw

Aneb jak promrhat neuvěřitelnej potenciál. S trochou nadsázky ta hra mohla být dnešní PUBG, má to pro predispozice. Ale teď už tý hře vážně moc nevěřim.

Anciabl    A ted tu o karkulce :DAnciablanciabl21472    29.11.2017 15:59 Anciabl

A ted tu o karkulce :D

Alfajk   3x   Nechapu, co jim tak dlouho trva, navic technickej stav hry je vazne tragickej, a vzhledem k enginu s tim asi nejsou schopny nic moc udělatAlfajkalfajk16671    29.11.2017 15:55 Alfajk

Nechapu, co jim tak dlouho trva, navic technickej stav hry je vazne tragickej, a vzhledem k enginu s tim asi nejsou schopny nic moc udělat

Kolousek001   1x   To ještě někdo hraje? :D Tahle hra je jeden z největších failů herní historie, ukázka demence EA a z mých 155 her na Steamu je to jediná záležitost u které lituju utracených peněz ...Kolousek001kolousek00128103    29.11.2017 15:52 Kolousek001

To ještě někdo hraje? :D Tahle hra je jeden z největších failů herní historie, ukázka demence EA a z mých 155 her na Steamu je to jediná záležitost u které lituju utracených peněz ...

DeadlyDeal   11x   Az hra vyjde asi bude hodne outdated :D ja osobne hru vlastnim ale hrat to uz nikdy nebudu ani po vydani. Bohemka me rychlosti sveho vyvoje odradila od dalsich nakupu...DeadlyDealdeadlydeal37817    29.11.2017 15:48 DeadlyDeal

Az hra vyjde asi bude hodne outdated :D ja osobne hru vlastnim ale hrat to uz nikdy nebudu ani po vydani. Bohemka me rychlosti sveho vyvoje odradila od dalsich nakupu...Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Krudanze    no bojim se ze to bud zase odlozej nebo to vypustej v zubozenym stavu a bez slibenyho obsahu s tim ze uz se to akorat nebude nazyvat early access. mozna pak vydaj par patchu aby se nereklo a dal uz na to nesahnou. uz v tom lezej moc dlouho. musi je to deprimovat. chapu ze uz na tom nechtej delat.Krudanzekrudanze7098    29.11.2017 15:42 Krudanze

no bojim se ze to bud zase odlozej nebo to vypustej v zubozenym stavu a bez slibenyho obsahu s tim ze uz se to akorat nebude nazyvat early access. mozna pak vydaj par patchu aby se nereklo a dal uz na to nesahnou. uz v tom lezej moc dlouho. musi je to deprimovat. chapu ze uz na tom nechtej delat.

patasde   2x   Tak prodalo se hodne kusu a urcite se jeste podávají, a jestli na tom dela 5 lidi včetně uklízečky tak to zas tolik stat nebudepatasdepatasde17625    29.11.2017 15:40 patasde

@ odpověď na komentář od dez1nd:Tak prodalo se hodne kusu a urcite se jeste podávají, a jestli na tom dela 5 lidi včetně uklízečky tak to zas tolik stat nebudeKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

dez1nd napsal:Oni maji ještě prachy na vyvoj?

dez1nd    Oni maji ještě prachy na vyvoj?dez1nddez1nd12443    29.11.2017 15:31 dez1nd

Oni maji ještě prachy na vyvoj?Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Bonny    To je hra pro nase vnoucata :DBonnybonny4796    29.11.2017 15:25 Bonny

To je hra pro nase vnoucata :DKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

SamFisher    záleží kterou verzi jsi naposledy hrál, ale tuším je teď 0. 63 a už 0. 62 byla obstojná, měnila celkem dost věcí a ten nový engine tomu napomohl. Ale tím, jak je ten vývoj strašně pomalý, mě ta hra láká méně a méně. Možná to zapnu až to jednou vyjde jako full verze :thumbup:SamFishersamfisher16017    29.11.2017 15:23 SamFisher

@ odpověď na komentář od havlajs:záleží kterou verzi jsi naposledy hrál, ale tuším je teď 0. 63 a už 0. 62 byla obstojná, měnila celkem dost věcí a ten nový engine tomu napomohl. Ale tím, jak je ten vývoj strašně pomalý, mě ta hra láká méně a méně. Možná to zapnu až to jednou vyjde jako full verze :thumbup:

havlajs napsal:Je to už aspoň trochu hratelné? Nebo je to pořád špatné?

SamFisher    jak nečekané 8-)SamFishersamfisher16017    29.11.2017 15:21 SamFisher

jak nečekané 8-)

Molnysh   5x   Ty kráso, to než vyjde, tak nastane apokalypsa ve skutečném světě a už to nebude nikdo chtít hrát, protože to budou všichni žít :-D :-D :-DMolnyshmolnysh46429    29.11.2017 15:18 Molnysh

Ty kráso, to než vyjde, tak nastane apokalypsa ve skutečném světě a už to nebude nikdo chtít hrát, protože to budou všichni žít :-D :-D :-D

havlajs    Je to už aspoň trochu hratelné? Nebo je to pořád špatné?havlajshavlajs18986    29.11.2017 15:16 havlajs

Je to už aspoň trochu hratelné? Nebo je to pořád špatné?

Bonny    Ja to rikal. Nejdriv jaro 2019 :DBonnybonny4796    29.11.2017 15:13 Bonny

Ja to rikal. Nejdriv jaro 2019 :DKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

navvrat   13x   čekal někdo něco jiného ?navvratnavvrat15360    29.11.2017 15:10 navvrat

čekal někdo něco jiného ?

Informace o hře

 

Nové články

Preview | Recenze | Speciály
 

Gravel

Recenze - 21.3.2018
 
Gravel

Jak dopadly nové off-road závody od italského studia Milestone, které často tvoří jen průměrné hry?

 
Přečíst celý článek»Autor: Miky - Platforma: PC a konzole
 

TT Isle of Man

Recenze - 20.3.2018
 
TT Isle of Man

Oficiální hra nejtěžšího motocyklového závodu planety přetéká adrenalinem.

 
Přečíst celý článek»Autor: Michal Jonáš - Platforma: PC a konzole
 
 
God of War – dojmy z hraní

V porovnání s chystaným restartem série působí předešlé díly jako obyčejné demoverze.

 
Přečíst celý článek»Autor: Filca - Platforma: Konzole
 

Far Cry 5 – dojmy z hraní

Preview - 19.3.2018
 
Far Cry 5 – dojmy z hraní

Jaké jsou naše dojmy z několikahodinového hraní open-world střílečky Far Cry 5?

 
Přečíst celý článek»Autor: ROYALFOX - Platforma: PC a konzole
 
 
Kobky plné chaosu – deskovka

Nechte se zlákat do smrdutých cel, z nichž může vyjít pouze jeden vítěz.