Notifications
Clear all

Rok 2015: Hra roku  

Stránka 2 / 4
 
Diskuzní fórum 3ec420da86abe849b5a022ad2250c163?s=110&d=mm&r=g
(@montanacz81)

Zaklinac 3 - nejlepsi singl hra roku a snad i nej hra co jsem kdy v zivote hral.

Rocket League - nejvetsi prekvapeni,v ramci +ska a v jednoduchosti je sila a skvela MP zabava na xxx hodin.

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 6:43 pm
Diskuzní fórum 34e9c4d93588d7755345f5698e223b6c?s=110&d=mm&r=g
(@skylines)

I když už je to trochu ohraný a rozhodně to není originální tak já jsem vybral třetího Zaklínače. Prostě to nešlo jinak. Ta hra snad ani chvilku nenudí: Je tam neustále co dělat, co prolézt a kam šplhat. Neustále můžete objevovat nové ruiny, jeskyně i úkoly. Zkrátka to není jen hloupý koridor kde se jen jde dopředu a mlátí se ale to ani nikdy nebyl. Co se třeba vzhledu týče tak na Ultra hra vypadá naprosto úžasně. Všude živo, hromada zeleně, krásné ostré stíny, hi-res textury a velmi často i propracované modely. Zkrátka je to něco jako výstavní skříň open worldu. Příběh je celkem promyšlený a správně spletitý i když je pořád dost jednoduchý nebo spíš ohraný. Líbí se mi tam střídání postav které ale mohlo být mnohem častější protože OP schopnosti Ciri jsou dost návykové. Při procházkách krajinou a městy nesmím zapomenout na dokonalou hudbu a celkově zvuky které jsou pestré a velmi přirozené. Život v některých lokacích je skoro dechberoucí. Běžné činnosti jsme viděli už v mnoha hrách a ještě je uvidíme ale tady v zaklínači mi přišli tak nějak uvěřitelnější. Nemluvím teď o trhání a sázení ničeho na záhonku někde za chajdou nebo zametání prašné cesty deset metrů od prahu domu, ale o tom životě ve větších městech. Ta hra je tak nějak krásná už jen když jí prostě jen procházíte. Sledujete západ slunce za korunami stromů a monstra potulující se kolem v posledních paprscích. Je to tak nějak romantické dokud nezaútočí 😀 Pak je tam tolik krve že to tu atmosféru trochu pokazí. Kde hra tak trochu pokulhávala v mém případě byla obtížnost. Hrál jsem to na normální a celou hru jsem se honil divokým honem a když jsem ho dohnal tak si ten nejtvrdší bossák Eredin skoro ani nebouchl a padl do minuty. To i ten Imlerith byl tužší protože jsem nebyl tak expený. Na mém HW si hra nejspíš výborně sedla protože jsem měl i minimum bugů a tak řeči typu že je hra nehratelná jsem bral spíš jako urban legendy někoho kdo to hrál na bramboře která prostě nestíhala a nevěděla co vykreslit dřív. Hra je jinak dobře vyvážená. Každé její částije vidět že se věnovala stejná pozornost a je maximálně dotažená. U jiných her poznáte kdy se blížíte ke konci. Začnou se na vás hrnout krátké jednoduché úkoly typu jdi tam a když tam přijdete tak jste v odfláknuté lokaci plné slabých nepřátel a scriptů kteří vás mají zbrzdit a uměle natáhnout herní dobu. Často je konec tak hektický že vám dají jen cutscénu a nějaký ten QTE nebo se v ní naopak hrozně moc kecá a nedej bože se tam pak udělá nějaké rádoby těžké rozhodnutí jako které tlačítko zmáčknout, kam vlézt nebo koho obětovat a podobně. To tady není. Prostě v Zaklínači 3 není jediný ohled ve kterém by naprosto nezesměšnil konkurenci. Tak hlavně proto je to hra roku 2015.

Jako další jsem vybral Project Cars. I když tam už je to mnohem těžší. Je tam Life is Strange. Což je výborná ukecaná adventura plná problémů a naivity dospívajících dívek které prostě nezapadají ale tam jsem hrál jen první část což je zločin a bojím se že mě za to zavřou. Ale blíží se Valentýn a tak si koupím něco hezkého a dost možná to budou zbylé epizody protože i když mě po většinu času ta ukecanost šíleně nudila a vytáčela tak ten konec s tou hudbou a celkovou atmosférou byl naprosto výjmečný. Pak tam je ještě nová Lara která nepotřebuje komentář, konečně originální a hratelná zombie hra Dying light a nezkutečně komplexní Fallout 4. Tak proč Project Cars? Protože jsem poslední dobou autíčkář, protože stříleček a hororovek jsem už přejedený a není krásnější a propracovanější závodní hry než právě P Cars. Auta vymodelovaná do nejmenších detailů, realistické tratě, počasí, nejlepší zvuky které jsem zatím slyšel, fyzika která prostě neodpouští a to všechno ještě placené komunitou? No co chtít víc? Snad jen větší car park bez DLC.

No neplánoval jsem to ale nějak se mi to rozepsalo 😀

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 6:46 pm
Diskuzní fórum 3800fbbc6906cf7e5f19c68132876b57?s=110&d=mm&r=g
(@piker)

Za mňa je to rozhodne Zaklínač 3, pretože táto hra naplnila moje očakávania. :thumbup:

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 7:06 pm
Diskuzní fórum ab9b9513ef057aeb4173faffed1e5c16?s=110&d=mm&r=g
(@lukodlak)

Zvolil jsem Zaklínače 3:Divoký hon ,protože je to po grafické stránce parádní a navíc velmi dobře optimalizované . Navíc má hra super komunitu a DLC za ,které jsem ochoten zaplatit .Hra má skvělý příběh a prostředí. CD-PROJEKT udělal velice kvalitní hru ,kterou sice odkládal ,ale vyplatilo se to . Hru doporučuji a navíc některé scénky 🙂 jsou super 😎

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 7:18 pm

Pro mě jednoznačně hra roku Zaklínač 3 : Divoký hon. V dnešní době asi jediné RPG s opravdu dokonalým příběhem a grafickým zpracováním. Málo věcí této hře lze vytknout, protože i možnosti voleb kdy naše rozhodnutí mají opravdový dopad na hru je nespočet. Kolikrát si říkáte, že by bylo super umět vracet čas jako v life is strange a svoje volby přehodnotit. Emoce ve hře mají též svoje zastoupení a rozhodně je dobrý mít kapesníček na slzy! I když tato hra není od bioware a rozhodně zde nemáme možnost rozvíjet vztahy s 10 lidma tak i přesto možnost vybrat si mezi Triss a Yennefer je uděláno dokonale (I romantické scény pokročily a není to jen dostávání karet, nebo záběr na barák kde "někdo" vzdechá). Tudíž jediná věc, která hru lehce shazovala byli bugy. Ovšem jak už jsme u RPG her zvyklí tak se prostě občas nějaký ten bug objevý a buď se zasmějeme, nebo nadáváme (příklad nějaký ten nefunkční quest). Za zmínku též stojí pozdvyhnout vyladění soundtrack, který se k té době prostě nesmírně hodí. No málem bych ještě zapomněl na gwint, který je jednoduchý a oproti hearthstone či jiným karetním hrám mě to rozhodně zabavilo na dlouhou dobu (důležité je přeci mít všechny! 😀 ). Za scénku kdy poprvé potkáte ciri a za bitvu na kaer morhen dostává odmne hra hlas! :thumbup:

Druhé místo a druhý hlas odemne dostává Life is strange za svoji dokonalou atmosféru, postavy a rozhodování kdy u jedné jsem si prostě nedokázal vybrat ani po 10 minutách a jednom vykouřeném cigárku. Nakonec musela padnout spíše náhodná volba. I když jsem psal že u zaklínače emoce mají velké zastoupení tak zde je to dotáhnuto k dokonalosti a už jen při přečtení názvu hry ve mě lehce zamrazí (či jak se tomu pocitu říká). Hra by se dala popsat i jako dokonalý film/seriál do kterého vy osobně zasahujete. Jediné mínus u téhle hry je asi konec kdy máte jen 2 možnosti a z toho jedna ukončí přiběh rychle a nezáživně a ta druhá (pro mě špatná) je zase udělaná dokonale a konec trvá mnohem déle. I když soundtrack u této hry není zrovna můj šálek kafe tak i teď si nějakou tu písničku pozpěvuju a rozhodně to hře dodalo na atmosféře. Za chloe a její modré vlasy dávám svůj druhý hlas této hře :thumbup: !

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 7:25 pm
Diskuzní fórum 1af36b56c60502a0af70a1449e98ccb3?s=110&d=mm&r=g
(@matiu)

Pri vybere hry roku 2015 som rozmyslal dost dlho ale nakoniec som sa rozhodol pre tieto 2 hry ako prvu som zvolil Zaklinaca 3 tuto hru moc netreba prezentovat kedze tuto hru pozna skoro kazdy kto sa aspon trocha zaujima o nove pripadne zaujimave a ocakavane hry proste zabavna dlha hra ktora sa podarila 🙂 pre dalsiu hru pre ktoru som sa rozhodol je prave Fallout 4 hral som predosle diely pri ktorych som sa strasne zabaval a na novy diel Fallouit 4 som sa strasne tesil no nesklamal ako som aj ocakaval jedine co je skoda je prave cestina ktora sice bude ale neskor preto pevne verim ze tieto hry budu zvolene ako najlepsie hry roka 🙂

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 7:39 pm
Diskuzní fórum beb21939f6a5a1e3b48faa2d5eed358a?s=110&d=mm&r=g
 Anonymous
(@Anonymous)

Life is strange a Zaklínač 3 :thumbup:

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 7:44 pm
Diskuzní fórum 2c99ef6901d708a725523076a933f423?s=110&d=mm&r=g
(@mirrda361)

Zaklínač 3 a Assassin Creed.

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 8:15 pm
Diskuzní fórum 5ac4cfbee41d3
(@novrt)

Za mě to je MGS V a Witcher 3 😉

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 8:33 pm
Diskuzní fórum 7659718b7788bbc485271bd36ab4b497?s=110&d=mm&r=g
(@markyzek)

Dying Light, po prvotních problémech s FPS to bylo špatné ale po druhém updatu běželo už vymazleně, grafika super, hratelnost skvělá hlavně díky všemožným úpravám zbraní, nebyl to stereotyp a splnili co předtím v trailerech slíbilo a to oceňuju!

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 8:34 pm
Diskuzní fórum 3bbe7fbbc2147fa6590b5269a67e3f6b?s=110&d=mm&r=g
(@michal3572)

Za mě to bude jednoznačně Lif Is Strange a to i přesto, že jsem velice akční typ hráče, který má rád adrenalin, rychlou akci a všechny tyto věci. Nicméně Life Is Strange je strašně krásný příběh, u kterého se velice rychle a velice silně připoutáte k hrdinům a to nemusíte být ani hráčem, nýbrž ,,pouze'' divákem.
Tato hra má prostě své jedinečné a nepřekonatelné kouzlo, které vás pohltí a prostě přejet hrdinům jenom to nejlepší, všechno štěstí na světě a chcete, aby to nedopadlo jinak, než jak jen nejlíp to ve vaší představivosti dopadnout může.
Life Is Strange JE pro mě jednoznačně NEJLEPŠÍ HRA ROKU 2015 a přál bych si, aby zde bylo více podobných her. Her takhle pěkně lidských, nádherných a upřímných.

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 8:36 pm
Mythix
(@mythix)

Nejradši bych dala hlas i LiS, ale mohla jsem si vybrat jen jednu hru, takže vyhrálo u mě Ori. Nedala jsem hlas žádnému AAA titulu, protože mě ani jeden neuchvátil.

https://card.exophase.com/2/0/46131.png?1589879474

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 8:45 pm
Diskuzní fórum 34e9c4d93588d7755345f5698e223b6c?s=110&d=mm&r=g
(@skylines)

@Mythix wrote:

Nejradši bych dala hlas i LiS, ale mohla jsem si vybrat jen jednu hru, takže vyhrálo u mě Ori. Nedala jsem hlas žádnému AAA titulu, protože mě ani jeden neuchvátil.

Mohlo se hlasovat pro dvě. 🙂

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 8:56 pm
Diskuzní fórum 5ac3a4112d569
(@desmond-miles)

Kdybych hrál Zaklínače, věřím že by si můj hlas z fleku ukradl jako u ostatních, bohužel se ke mě nedostal. Takže svůj hlas dávám Assassin's creed Syndicate a Mortal Kombat X.
Věřím že možná budu jediný kdo dá svůj hlas Mortal Kombat X, ale tato brutální bojovka si moje srdíčko naprosto vzala. Výborný příběh, skvělá hratelnost, krásná grafika, desítky hodin zábavy, zajímavé postavy a kdyby se ti kreativní tvůrci fatalit dali do zdravotnictví tak už tu máme lék na rakovinu 😀 Vadou jsou snad jen předražená DLC.
Assassin's creed Syndicate
Je mi jasné že za tento názor mě bude chtít spousta lidí ukamenovat, ale já si za tím stojím. AC Syndicate je prostě skvělý. Máme tu skvělé hlavní protagonisty, kteří strkají do kapsy i Ezia. Londýn je velký a překrásný, pořád se v něm dá něco dělat. Pohyb po něm je díky vystřelovacímu lanu a povozům skvělí (ale v dalším díle už být nemusí). Lehčí, ale zábavné souboje. Dobrý příběh, s nejlepším záporákem v celé sérii. Dobře napsané vedlejší postavy. Bugy jako v Unity tu nenajdete. Mě tato hra prostě celé desítky hodin bavila, a o to jde především. Zklámáním může být snad jen přítomnost, ubrání na grafiky od Unity a Season pass který kromě Jacka Rozparovače přináší velmi málo obsahu.

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 9:03 pm
Diskuzní fórum 87e9f9ecad194ec6de0f089a2f72917c?s=110&d=mm&r=g
(@miki3d)

Zaklínač 3 a Fallout 4....Zaklínač mal peknú grafiku, a príbeh bol tiež veľmi pekne spracovaný a zaujímavý. A Bethesda, ktorá má záľubu dať do hry milióny predmetov ktoré sa v jej RPG hrách dajú zobrať do inventára, im dala konečne zmysel keďže človek fakt hľadal odpad aby z neho mohol stavať domy a vyrábať veci.

OdpověďCitace
Napsal : 07/02/2016 9:27 pm
Stránka 2 / 4
Share: