Pořadatel a moderátor akce The Game Awards Geoff Keighley na svém Twitteru odhalil sledovanost letošního ročníku. Z čísel vyplývá, že šlo o nejsledovanější ročník, který vidělo 103 milionů lidí. Meziročně se jedná o 20% nárůst. Jelikož bývá The Game Awards už od svého počátku považováno za obdobu filmových Oscarů, tak se nabízí srovnání právě s touto tradiční akcí filmového průmyslu.
Z přehledného srovnání jednotlivých ročníků od herního analytika s přezdívkou Benji-Sales nevychází Oscaři vůbec dobře. Pro doplnění dodáváme, že letos sledovalo udílení cen americkou Akademií filmového umění a věd „pouze“ 15,6 milionu lidí, což je výrazně méně než herní The Game Awards.
The Oscars vs The Game Awards ratings
Oscars
2021: 9.8m
2020: 23.6m
2019: 29.6m
2018: 26.6m
2017: 33m
2016: 34.4m
2015: 37.2m
2014: 43.7mTGAs Livestreams
2020: 83m
2019 : 45.2m
2018: 26.2m
2017: 11.5m
2016: 3.8mThe shows are headed in completely opposite directions pic.twitter.com/OiyU5baEZb
— Benji-Sales (@BenjiSales) April 26, 2021
Je však nutné zmínit, že čísla Oscarů uvádějí průměrnou sledovanost, která v průběhu vysílání různě kolísá. Navíc je stále nutné myslet na to, že zatímco přenos The Game Awards lze skrze různé kanály sledovat živě zdarma, tak Oscaři stále sází především na televizní diváky a různé placené platformy.
Trend sledovanosti obou akcí je však neúprosný. Zatímco u The Game Awards každoročně roste, tak u Oscarů je dobře patrný opačný trend a postupný úpadek. Na zvyšující se zájem o udílení herních cen poukázal rovněž reportér deníku Washington Post Gene Park, který prozradil, že zpravodajství z The Game Awards z pohledu čtenosti každoročně překonává všechny ten den zveřejněné články.
oscars viewership in 2022: 15.6 million
also again: our coverage of @thegameawards tops ALL stories on the Washington Post that day, even ones about trump, every year. The show has a massive growing audience. the games industry is titanic. https://t.co/GzMwxMIvIe
— Gene Park (@GenePark) December 16, 2022
Od te doby, co lidem u filmu tady ti pokrytci, prikazuji kolik cernych, lgb.+ lidi musi byt ve filmech, aby meli sanci na cenu, tak se z kdysi nejprestiznejsi akce stala totalni fraska a odpad!!! Takze je jenom dobre, upadajici sledovanost.
Tady se hodí staré dobré Goebbelsovo
„Nevěřím žádné statistice, kterou jsem sám nezfalšoval.“
Zprávy vypouštěné G. Keighleyem o jeho akci je třeba brát s velkou rezervou. Čísla statistik nebyla nikdy nezávisle ověřena a není ani jasná metoda jejich sběru. Srovnání se sledovaností Oscarů je vyloženě srovnávání jablek a hrušek. Spíš ještě hůř. Oscary jsou akcí, která je sledována na placených TV stanicích. VGA se streamuje zdarma. Organizátor a majitel VGA je ale dobrý v propagaci svého produktu – o tom žádná.
Tak když nám ten herní průmysl vydělává více peněz než filmový a hudební dohromady, tak ten trend ve sledovanosti je naprosto pochopitelný. Jednoduše dospívá generace, která má naprosto jiné zájmy než ta předešlá. Na to žádné hluboké analýzy nepotřebuju.
Jó, kdyby na Oscarech taky rozdávali Steam Deck, třeba by jim to taky stouplo.
Zatímco se budou „západní“ média předhánět ve snahách o vysvětlení popularity herních cen, dotknout se tématu klesající sledovanosti Oscarů hlouběji se neodváží ani dvoumetrovým klackem. V září roku 2020 oznámila Akademie „reprezentativní a inkluzivní standardy“, které budou muset filmy splnit, aby se vůbec mohly Oscarů účastnit. Jinými slovy, filmy musí dělat neskrývanou propagandu, aby mohly být na ceny vůbec nominovány.
https://www.oscars.org/news/academy-establishes-representation-and-inclusion-standards-oscarsr-eligibility
Že hned následující rok 2021 klesla sledovanost Oscarů nejvíce za poslední dekádu, asi nebude tak úplně náhoda.
Že mají oskaři problém, v čem je asi problém, co pro to dělají a jestli to bude mít nějaký efekt se v médiích rozebírá celkem pravidelně po každé sezóně. Většinou v rubrice komentář, analýza či názory redakce. Zase z toho nedělej konspiraci. Problémy s upadající sledovaností májí i jiní- například Formule jedna. Tam taky úzká zájmová skupina řeší svoje a má představu, jak věci mají být a nechápou, že na to diváci nechtějí koukat. Takže řeší blbosti a pak se diví. Prostě zastaralý koncept.
Samozřejmě, že je u Oscaru klesající trend. Ale proč asi byl ten propad na rok 2021 největší za poslední dekádu? (Dost možná největší v historii udílení Oscaru.) Pokles o více než 50 procent je obrovská změna. Ty analýzy jsou vedené ve stylu ankety proč měl COD: Vanguard nejmenší prodejnost za poslední dobu. Opatrné našlapování kolem horké kaše, jen aby se nemusel ani naznačit nejpravděpodobnější důvod.
Ohledně vaší poznámky o konspiraci, bude dobré vysvětlit si, co to konspirace je. Obecně to je dohodnuté společné úsilí dvou a více lidí/skupin za účelem dosažení nějakého nekalého cíle. Čili třeba kartelová dohoda o cenách je příklad konspirace. V okamžiku, kdy Akademie nařídí, že se výročních cen mohou účastnit pouze filmy, které splňují progresivně propagandistické podmínky, nejde o konspiraci, ale o diktování podmínek. Já jsem nijak netvrdil, že jde o konspiraci, to slovo jste použil vy a použil jste ho špatně. Ale třeba jste měl na mysli něco jiného a v tom případě zkuste vysvětlit, kde vidíte konspiraci. Ale nesnažete se, prosím, opět manipulovat a podsouvat mi, že z něčeho údajně dělám konspiraci.
Dodatek: Napadlo mě, že možná jste měl s tou konspirací na mysli předkládání všemožných jiných důvodů „západními médii“. Tak ani v tomto případě jsem nijak netvrdil, ani nenaznačoval, že jde o společně dohodnutý postup. Můj názor je, že to dělají z vlastního přesvědčení/autocenzury. Redaktor, který by to v mediu hlavního proudu na západě udělal, by v tom mediu velmi pravděpodobně skončil a podobnou práci by už neměl šanci sehnat.
Tvrdíš, že „Zatímco se budou „západní“ média předhánět ve snahách o vysvětlení popularity herních cen, dotknout se tématu klesající sledovanosti Oscarů hlouběji se neodváží ani dvoumetrovým klackem.“ Vzhledem k tomu, že jsi psal, že nepoužíváš vyhledavač, tak dávám vědět, že média se důvody zabývaly a zabývají celkem zevrubně. Sledovanost jim klesá dlouhodobě, důvodů je více. Když budeš chtít, článků na tohle téma najdeš dost. Ergo kladívko, hledáš v tom něco, co tam není – konspiraci. Ale co se divím, tímhle konspiračně deziformační narativem nás tady oblažuješ celkem pravidelně.
Pokud se média zabývají důvody poklesu sledovanosti Oscarů zevrubně, dovedete přibližně procentuálně odhadnout u jak velké části analýz se objevilo jako jeden z možných důvodů poklesu podmínění vyšší inkluzivitou při tvorbě filmu? Já jsem v minulosti viděl u některých analýz jako důvod zmíněnou právě nízkou diverzitu, což se očividně ukázalo jako nepravdivé, neboť klesající trend přetrval a dokonce se ještě zrychlil i při zavedení vyšší inkluzivity. Je zajímavé, že nízká inkluzivita jako možný důvod klesajícího trendu byla hned „po ruce“, ale vynuceně vysoká ne.
Dále jste nejen nevysvětlil vaši lež o mnou údajně zmíněné konspiraci, ale dokonce jste ji zopakoval a opět bez zdůvodnění. Prosím, uveďte konkrétní pasáž v tomto vlákně, kde tvrdím nějakou konspiraci. Tzn., že tvrdím, že jde v nějaké záležitosti o společně dohodnutý postup k dosažení nekalého cíle.
Co se týče „dezinformačního narativu“, ten pozoruji právě u vás. Dokonce jste zde obhajoval konkrétní dezinformaci z článku na novinkách.
Chlape, s tebou je to marné. Tvoje názory jsou mi volné, ale zakládáš je na kategorických tvrzeních, které jsou snadno vyvratitelné.
Že nemanipuluješ? Sleduj. Poukážu, že tvůj výrok: „Zatímco se budou „západní“ média předhánět ve snahách o vysvětlení popularity herních cen, dotknout se tématu klesající sledovanosti Oscarů hlouběji se neodváží ani dvoumetrovým klackem.“ není pravdivý, protože to, že Oskaři jdou do kopru ( a spekulací, proč tomu tak je) fakt není žádné tajemství. A hned v dalším komentu mi tu vpálíš: „Pokud se média zabývají důvody poklesu sledovanosti Oscarů zevrubně, dovedete přibližně procentuálně odhadnout u jak velké části analýz se objevilo jako jeden z možných důvodů poklesu podmínění vyšší inkluzivitou při tvorbě filmu?“
Proč bych ti měl dokazovat nějakou pitomou inkluzi? Řeším ji snad? Argumentační faul jak vyšitý. Žes neměl pravdu přejdeš, ale hned ti mám dokazovat něco úplně jiného, co vůbec s předmětem mého komentáře nesouvisí.
Můžu ti věci odzdrojovat i odcitovat a stejně budeš tvrdit, že tak to není. Ale chápu, informace z řetězového mailu nebo uzavřené chatovací skupiny, kde na tyhle věci chodíš jsou asi důvěryhodnější.
A za domácí úkol si už konečně ujasni, co je to dezinformace. Pořád v tom máš očividně guláš. A když už v tom budeš, i co je úkolem médií. Očividně máš problém pochopit, že citace výroku politika není dezinformace, byť je daný výrok sebepitomější.
Jo a google je synonymem pro vyhledavač. UTFG, jak se říká. V tomto ohledu jsem opravdu dopustil mylného předpokladu. Pardon. Na faktu ovšem nic nemění, že dané články/informace lze nalézt pod jakýmkoliv vyhledavačem, tak volně dostupné jsou
Nečekal jsem, že klesnete až tak hluboko, abyste použil manipulativní techniku argumentum ad hominem a vycucal si z prstu lži o řetězových emailech a uzavřených chatovacích skupinách. Vždyť mě vůbec neznáte a přitom si drze dovolujete o mně tvrdit věci, které by mohl vědět jen člověk, který mě zná alespoň trochu blíže. Nehledě na to, že se uchylujete k manipulativnímu komentování autora příspěvku, namísto samotného příspěvku. Lháři Blacklannere, řetězové emaily nedostávám (svou emailovou adresu si chráním, nedávám ji na potkání, takže ji znají jen jednotky lidí a ti lidé řetězové emaily neposílají) a na sociálních sítích s výjimkou discordu vůbec nejsem a nikdy jsem nebyl. Na discordu jsem díky jeho „sociálnímu propojení“ s Twitchem a jsem pouze ve veřejně přístupných skupinách streamerů, kteří maji odkazy na svůj discord na streamovací stránce nebo v příkazech.
Definici dezinformace si ujasněte hlavně vy. Opakovaně jsem uváděl jako příklad dezinformace větu článku na novinkách, která nebyla citací výroku paní Černochové, ale výrokem autora článku, který z daného příspěvku na Twitteru vycházel a ještě k němu iniciativně doplňoval to, co ani ve výroku ministryně nebylo. Vy opakovaně podsouváte, že jsem za přiklad dezinformace uvedl vyrok paní minystryně, přestože jsem vás upozorňoval, že jako příklad dezinformace uvádím vlastní necitovaný výrok autora článku.
Google a vyhledávač zcela určitě nejsou synonyma. Už jen proto, že existuje skupina lidí, kteří používají vyhledávače, ale nepoužívaji Google. Pokud by platilo, že jde o synonyma, kdy člověk používá vyhledávač a zároveň nepoužívá Google a obojí by bylo pravdivé tvrzení, v podstatě byste objevil reálnou Schroedingerovu kočku, která je živá i mrtvá zároveň. Ale myslím, že pro vás by možná bylo příhodnější přirovnání k Orwelovskému doublethinku, kdy je považováno za současně pravdivé tvrzení X a zároveň jeho negace non X. V podstatě to, že ta slova považujete za synonyma, ukazuje jistou míru indoktrinace a tunelového vidění, jako kdyby neexistoval jiný vyhledávač, než Google.
PS: A co to vaše lživé nařčení z konspirace? Už jste ho našel? Uvedete ho?
Samá manipulace sem a manipulace tam přitom největší manipulátor si tu ty. Pořád meleš něco o propagandě a pak sám tlačíš nějakou vlastní pošahanou agendu. Při první příležitosti přestaneš argumentovat a začneš rozebírat komentáře a jednotlivá slovíčka. Tváříš se rádoby objektivně. Podsouváš lidem své definice podle toho jak se ti hodí. Snažíš se jen lidi mást. Jedině tvůj názor je správný a jakmile se v tom někdo začne hrabat je to manipulátor. Nechápu proč na tebe lidi plýtvají energií.
Asi tak. Na druhou stranu, neměl by si myslet, že mu každá věc vycucaná z prstu projde bez povšimnutí. V těch jeho sáhodlouhých výkřicích se pak už stejně nikdo neorientuje.
@Nullus Můžete, prosím, uvést příklad mé údajné manipulace?
Co je podle vás moje údajná agenda? Co je jejím obsahem a jak se projevuje?
Není pravda, že při první příležitosti přestanu argumentovat. Já chci argumentovat a vítam rozumnou výměnu argumentů bez manipulativních technik. Ale pokud někdo překrucuje to, co napíši, tak není o čem argumentovat a je potřeba vyjasnit ono překrucování, které pozměňuje význam tvrzení, aby se pak mohlo pokračovat v diskusi. Obecně, pokud se vede nějaká diskuse, ve které se uvedou nějaké argumenty a pak někdo začne tvrdit, že jsem nenapsal argument A, ale argument B, který jsem ale já netvrdil, pak je potřeba takový „omyl“ vysvětlit. Taková manipulativní technika slaměného panáka, kdy se pozmění jedno tvrzení za jiné a na onom pozměněném tvrzení se provede „vyvrácení argumentu“, nemá ve slušné diskusi co dělat. Proti manipulaci se nedá rozumně argumentovat, protože manipulace neleží na logické argumentaci. I vy, pokud se s někým neshodnete na významu nějakého tvrzení nebo slova, pravděpodobně také nebudete moci pokračovat v diskusi, pokud si nevyjasníte, co dané tvrzení či slovo znamená. Nemůžete společně s druhým člověkem násobit, aniž byste předtím došli ke vzájemné shodě toho, co znamená sčítání.
Je lež, že podsouvám lidem své definice. Naopak se často ptám druhých, jaká je jejich definice. Pokud uvedu svou definici, píši to tak, jak to vidím já. To naopak právě teď vy manipulativně podsouváte, že podsouvám druhým své definice. Lidé mohou chápat různá slova různě, ale jsem si naprosto jistý, že neříkám druhým, že jejich definice je taková, jak ji interpretuji já.
Výrok, že bych nějak tvrdil, či naznačoval, že jedině můj názor je správný je naprosto fundamentálně lživý, protože já sám opakovaně tvrdím, že názory nemohou být správné nebo nesprávné. U tvrzení/výroků lze určit pravdivost/nepravdivost, neboť výroky lze objektivně vyhodnotit. U názorů naopak toto nelze, neboť názory jsou subjektivní.
Vy znáte nějaký jiný vhodný způsob jak se vypořádat s manipulací, než na tu manipulaci upozornit a vysvětlit v čem spočívá? Pokud se setkám s manipulací, je přirozené, že na tu manipulaci upozorním, protože je to překážka v další diskusi.
Také si nejsem jistý, proč některým lidem natolik „ležím v žaludku“, že plýtvají energií na to, aby mě dezinterpretovali.
Já s tebou tu tvoji hru hrát nebudu. Stejně je jedno co napíšu. Tvoje reakce na kritické komentáře je vždycky stejná. Ani tady si do huby nevidíš tak nevím proč bych se neměl řídit vlastními slovy a neplýtvat energií. Zkus si ty své komentáře občas přečíst z pohledu jiné osoby jestli to dokážeš.
@Nullus Víte, co mají ony kritické komentáře na mé příspěvky společného? Většinou se v nich píše nějaké vyfabulované obvinění (pokud tedy nejde jen o urážky), ale nikdy oni kritici pravdivě neukážou kde, kdy, jak jsem se toho obvinění opravdu dopustil. Jinými slovy, jsou ta obvinění nepodložená. Když něco kritizuji já, snažím se přesně napsat v čem konkrétně moje kritika spočívá a čeho přesně se týká.
Když někomu napíšete, že je lhář a nic k tomu neuvedete, je to jen nepodložené očerňující nařčení. Když ale napíšete, že je lhář, protože o vás nepravdivě tvrdil, že čerpáte informace z řetězových emailů, přestože to ani neměl jak zjistit a ani to není pravda a navíc to je změna tématu z předmětu diskuse na osobnost komentujícího, jde o konkrétní poukázání na konkretní lež a konkrétní použitou manipulativní techniku. Vám by se líbilo, kdyby o vás někdo šířil nepodložená tvrzení?
Pokud něco nebo někoho kritizujete, prosím, buďte konkrétní a uveďte konkrétní případy, kterých se ta kritika týká. A ideálně aby ta kritika byla pravdivá, Jinak ta kritika nemá smysl, protože není ničím podložená. Kdyby třeba někdo o vás řekl, že jste pedofil a nijak to nezdůvodnil, mělo by to vám i ostatním stačit k bezvýhradnému přijetí onoho tvrzení jakožto faktu nebo byste chtěl, aby to nařčení bylo něčím podloženo?
Prosimtě pokaždé když ti lidi píšou co je špatně tak se kroutíš jak žížala. Na veškeré kritice si najdeš manipulaci. Když ti někdo notuje tak najednou tvé strašně důležitá pravidla diskuze neexistují. Kdys dopodrobna rozebíral komentář který měl podobné názory jako ty? Ta tvoje nekonečná arogance je jen třešnička na dortu. Fakt škoda slov.
@ Niemand Co je tvoje agenda? Rasismus, dezinformace a netolerance vůči menšinám. Aspoň u těchto témat jsi zcela jasně dal svými komentáři najevo, co si myslíš. („Byt homosexual neni normalni“ apod.) Tady ti očividně leží v žaludku inkluze, protože mi ji předhazuješ, i když píšu o něčem úplně jiném. Jsi výkřik v anonymním davu, ale proč nepoukázat na ty absurdity, na kterých nám tady ty svoje konstrukce stavíš. Není to nic složitého.
Být homosexuál samozřejmě není normální. Pokud máte nějakou veličinu, která nabývá v 96 procentech případů nějaké hodnoty a ve 4 procentech případů jiné hodnoty, je zcela evidentní, která z těch hodnot je normou a která odchylkou od normy. Stejně tak není normální být génius. Mezi génie patří jen zlomek populace a géniové jsou stejně jako homosexuálové odchylkou od normy.
Není pravda, že vám „předhazuji inkluzi, i když vy píšete o něčem úplně jiném“. Zmínil jsem ji už ve svém prvním příspěvku tohoto vlákna, do kterého jste se přidal. To vy se snažíte ignorovat můj argument, který jsem napsal ještě předtím, než jste zde něco napsal vy. Předhazoval bych vám ho, pokud bych šel reagovat do vašeho vlákna, ve kterém jste vy o inkluzi nic nepsal.