Éra E3 se rychle blíží ke svému konci. Jak však říká její aktuálně největší konkurent Geoff Keighley producent akce Summer Game Fest rozhodně to nemá být kvůli němu, přestože by se to jistě mohlo na první pohled zdát. Přeci jen jeho show je opravdu silnou prezentací, která bezpochyby není pro všechny zúčastněné finančně tak náročná jako právě E3.
V podcastu serveru VGC, byl dotázán na to, zda není důvodem konce E3 právě existence vytvoření silné konkurence v podobě Summer Game Fest. Keighley na to reagoval takto: „Myslím, že E3 se svým způsobem zabila sama. Chápu, proč lidé říkají, že [SGF zabil E3], ale myslím si, že když už nic jiného, tak jsme vytvořili Summer Game Fest. Summer Game Fest jsem vybudoval, protože jsem viděl, že E3 padají kola z vozu.“
Sám měl k E3 velmi intenzivní vztah. Myslí si však, že bez ohledu na jeho Summer Game Fest by šla slavná událost ke dnu. Podle jeho tvrzení neměl nikdy v plánu s legendární show soupeřit. Vlastně chtěl zpočátku jen improvizovat a dát komunitě novinky z herního světa, což ve zkratce komentoval takto: „E3 se v roce 2020 zrušila poté, co jsem se stáhl kvůli pandemii. Summer Game Fest jsem začal dělat doma ve volné ložnici, aniž bych věděl, co vlastně dělám – jen jsme se snažili vymyslet způsob, jak přinést fanouškům novinky.“ Primární pro něj měla být snaha podpořit herní průmysl, jemuž má být oddán. Celý podcast si můžete poslechnout zde.
Here's 15-year old me at the first-ever E3 in 1995.
E3 meant so much to me and to so many of you too.
Four years ago, I realized that E3 wasn't evolving as it needed to compete in a global, digital world. So we started building what’s next. See at @summergamefest June 8. pic.twitter.com/wSZqpz3wjY
— Geoff Keighley (@geoffkeighley) March 30, 2023
Škoda, že už se nikdy nevrátí zábavný bizár E3.
Někdy se mu ale Keighley blíží. Hlavně na VGA.
První věta v článku a hned chyby, aneb, jdeme jíst děti.
Proboha, články zkopírované ze zahraničních webů, přeložené přes google translate a bum! Článek hotov. Začnete si konečně po sobě ty články číst, alespoň jednou. Je to tragédie.
Redakce píše (kopíruje) tak, jak předepsal Zavřel. Jede se na kvantitu. Není čas mít normální český slovosled.
Redakce má dlouhodobě jediný pokyn: kvalita, i za cenu, že by bylo méně článků.
Dobrý den. Nic se nekopíruje, citovat autory určitých výroků, či myšlenek v jejich plném rozsahu je vcelku běžné. Články rozhodně bez opětovného přečtení nevydáváme.
“Summer Game fest sem vybudoval” mělo být JSEM vybudoval.
“Vědel jsem, že E3 padají kola z vozu” tohle se dá přeložit lépe
E3 se v roce 2020 zrušila poté, co jsem se stáhl kvůli pandemii. Ta věta nedává smysl..
Jsem, bylo vyloženě mou chybou, kterou jsem udělal. Takže děkuji za opravu.
V případě kola z vozu jsem přemýšlel nad nahrazením, avšak nechtěl jsem nikterak narušovat jeho původní výrok.
Omlouvám se, ale osobně mi věta o E3 smysl dává. Jednoduše řečeno prezentuje, že byla E3 zrušena vlastně kvůli němu.
Pravopisných chyb v článcích je možná poslední dobou trochu víc, ale pro lekce češtiny tady nechodím. Díky za obsah, který nám každý den přinášíte
Jo však jo, proč by měl zubař umět vrtat zub, mechanik opravovat auta anebo redaktor umět psát.
Je fajn mít fanoušky, kteří dokáží celou problematiku tak pěkně shrnout. Hlavně tedy ze strany anonymů.
Já si také všímám ne příliš dobré gramatické a slohové úrovně některých článků na Zingu. Je to problém už delší dobu, v řádu let. Nepřipadá mi, že by docházelo ke zlepšení. Zlepšení jsem ale subjektivně zpozoroval u obsahové stránky jistých typů článků.
Nicméně si také myslím, že člověk, který se profesionálně zabývá psaním, by měl mít vyšší standardy vyjadřování, než je obvyklý průměr. Tady si ale v některých občasných případech nejsem jistý ani tím průměrem. Jako kdyby si někteří autoři svůj text po sobě ani nepřečetli. Věřím, že si své texty po sobě čtou, ale může to být jistý druh automatické slepoty, kdy autor ví, jak to myslel, případně má ještě v hlavě předchozí znění věty před úpravou, která smysl lehce změnila a chybu přehlédne. Právě proto je dobré, když třeba článek po něm zkontroluje někdo jiný, kdo není tímto ovlivněn.
Ale pokud byste měl pocit, že si tu na vás nějaký anonym vyskakuje, klidně to můžete ignorovat. Ty chyby ale samy od sebe nezmizí.
Problém není v opravování. Jsme samozřejmě rádi, když dojde k upozornění na chybu. Důležitá je však forma, jakou dojde k upozornění. Jakožto autor, který se textům snaží věnovat, komunikovat aktivně s komunitou a psát o širší škále témat nevnímám úplně pozitivně, když jsem označován za negramotu a jinými podobně laděnými komentáři. Vlastně bych se nebál říct, že to působí negativně na mou „morálku“.
Texty si jakožto autor po sobě vždy čtu. Někdy na chyby narazím, jindy mi zase jednotlivé faktory textu připadají správné a tak ho následně vydám. Jak jsem však řekl výše, plně akceptuji výtky na chyby a nikdy nemám problém s jejich případnou opravou.
Bohužel ani Summer Game Fest není zrovna žádná pecka.