Společnost Nacon na speciální prezentaci ukázala vůbec první gameplay záběry z připravovaných arkádových závodů Test Drive Unlimited Solar Crown. Hra se pochlubí početnou nabídnou licencovaných vozidel a otevřeným světem, který hráče zavede do Hong Kongu. Výše přiložené záběry z hraní pochází z alfa verze hry, což je na technickém stavu hry poznat.
Místo bližšího pohledu na hru od samotných vývojářů navíc titul dostala do rukou skupina influencerů, což celkovému dojmu z prezentace i samotné hry také dvakrát nepřidalo. Komentáře od hráčů jsou proto značně rozporuplné. Není přitom žádným tajemstvím, že vývoj nového Test Drivu neprobíhá zrovna hladce. Vývojáři z francouzského studia Kylotonn, které se v minulosti soustředilo především na licencovanou sérii WRC, už bylo nuceno hru několikrát odložit.
Až dosud se počítalo s tím, že titul vyjde letos. To už však neplatí, protože došlo k dalšímu odkladu, který datum vydání tentokrát odsouvá na rok 2024, kdy by měl Test Drive Unlimited Solar Crown vyjít na PC (Steam) a konzolích PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.
Původně se počítalo také s vydáním na Nintendo Switch, o kterém ale vývojáři v současnosti mlčí, což naznačuje možné zrušení této verze. Navzdory výše zmíněným problémům byla zároveň oznámena uzavřená betaverze, která se uskuteční již 24. července a potrvá tři dny.
Ve světě, kde podobné závodní hry dělá Microsoft, Ubisoft a EA, bych si hodně rozmýšlel něco takového dělat. Tady to zavání čekáním na zázrak.
Uvidíme. Mě se to celkem líbí a jízdní model vypadá docela dobře. Akorát doufám, že přidají poškození vozidel. Zatím tam nemají ani škrábance.
Vzhledem k tomu, že jde o licencované auta, tak poškození vozidel nebude nebo bude velmi omezené.
To je mi jasný, ale nějaký poškození má každá závodní hra. Tady zatím nemají implementovaný ani škrábance. Času maj dost tak to ještě asi přidaj, protože to vypadá fakt blbě.
No já nevím na jaké video ses díval, ale poškrábaný lak, pavouky na oknech a textura pokrčeného plechu tam jde jasně vidět.
První dojem není tak dobrý jaký jsem si představoval. Jinak nejde o to že se tam dá tancovat, koukali jste například na celý ten sál a ty lidi tam?
Kdo si dovolí tam hodit všude samý model, což je celkem pro mě průser 
víš co znamená „ALPHA VERSION OF THE GAME“ ?
To snad není možný, že tě to nenapadne ….ach jo
To mi povídej, taky jsem čuměl na ty lidi
ale možná jen nechtěli odhalit toho tolik, ale pokud to tak má být ve full verzi, tak slušný průser 
Asi se bojí konkurence v podobě Crew
Tak hlavně že se tam…. tancuje. OMG. Tak tohle je ještě větší průšvih než jsem čekal.
Ubisoft, proste klasicky vzal mechaniku z just dance a šup do test drive.
Všechny jejich hry se navzájem vykrádají.
Ubisoft? Co ten s tím má společného? Hru vyvíjí KT Racing a vydává Nacon.
Přesně tak