Na poli videoherního průmyslu se schyluje k dalšímu soudnímu procesu. Tentokrát má ale žaloba přesah o trochu dál. Americký internetový magazín Deadline nedávno informoval o čerstvém sporu mezi Activision Blizzard a Netflix. Společnost stojící za jednou z největších streamovacích služeb totiž údajně Activisionu „ukradla“ finančního ředitele Spencera Neumanna, předtím než mu u nich skončil kontrakt. A proto se rozhodli Netflix zažalovat.
Podle právníku od Activisonu u nich začal Neumann pracovat v květnu 2017, s tím že smlouva měla trvat do dubna příštího roku. Herní vydavatel měl pak v záloze právo dohodu ještě o jeden o rok prodloužit. Po roce a sedmi měsících však Neumann přešel k Netflixu a porušil tím podmínky pracovní smlouvy. Toto porušení je momentálně „základním kamenem“ k podání žaloby. Jedna část zní takto:
„Netflix rekrutuje talenty bez ohledu na pravní a etické povinnost. Aby si formovali pracovní sílu podle jejich představ, tak nejenže bezohledně vyhazují své pracovníky v případě, kdy se jim to zdá ‚adekvátní‘, ale dlouhodobě nelegálně přebírají vysoce postavené pracovníky z konkurenčních firem. Nedbajíc na jejich smluvní závazky.
V minulosti už společnost podobný právní spor měla, dokonce dvakrát. Jednou šlo o „krádež“ dvou zaměstnanců z Disney a podruhé s mediální společností ViacomCBS.
Žalobci žádají permanentní soudní příkaz pro Netflix, který jim zakáže najímat „zaměstnance vázané smlouvou na dobu určitou“ a finanční náhradu vzniklých škod. Activision má také problém s tím, že společnost Netflix se pokouší dostat na videoherní trh. Konkrétně uvádí vystoupení na konferenci E3 2019 v rámci panelu nazvaném „Bringing Your Favorite Shows to Life: Developing Netflix Originals Into Video Games“ a následně dvě konkrétní hry „Stranger Things 3: The Game“ a „The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics” („tactics“ jim v žalobě vypadlo) od studia Bonus XP.
Celý text žaloby si můžete přečíst zde.
Vážně ?!? S tímhle se prezentovat?? Milý autor článku, by si měl nad sebou zamyslet a zopakovat si „základy spisovné češtiny“, neboť to co předvedl, je dílo hodné referátu 6. roč. základní školy.
Přehlídka vskutku vrcholné „inteligence“ (resp. přesněji lenosti), když jen zřejmmě skopíruje odtavec přes G. překladač, bez úpravy, heh. Ještě má tu odvahu, či neschopnost (??) si vybrat a vyprodukuje takovou blbost viz : „A proto se rozhodl se rozhodli Netflix zažalovat.“
Nemluvě o tom, že autor článku opakovaně prokázal, že nemá ani tušení jak uvádět citace. ROFL
Člověče, kam si to rozum dal, co děláš a oč se snažíš?
Skvělý námět, kde se přímo nabízí polemika nad čím dál více se zužujícím trhem, prolínáním herního a zabavního průmyslu; zazděno. V článku nastíněné opakované přetahování, či útěk schopných lidí z legedární korporace, jednoho dominantních hráčů herního průmyslu, pohřběno okopírovanými bláboly bez kontextu. Žádný vlastní názor, myšlenka, či úvaha proč k tomu dochází, kam to směřuje a jaký vliv na Activision to má nebo může mít. Hmm….
Za překlep se samozřejmě omlouvám, to už je opraveno. Ovšem na citacích nevidím nic špatného, jedná se o běžnou formu citování. Navíc se jedná o novinku, ne komentář, tudíž nevidím důvod, proč bych měl do textu cpát své osobní postoje a názory.
Když už tady mluvíme o základech spisovné češtiny, tak „skopíruje odtavec“ mi nepřijde správně.
Jestli tohle Activision vyhraje bude to další důkaz o stupiditě USA. Za to, že jim jiná firma přetáhne zaměstnance, který s nimi rozváže předčasně smlouvu a tím ji poruší si můžou jen oni sami
Od zaměstnance můžou chtít kompenzaci, ale brečet jako malý dítě, že jim jiný dítě převzalo holku, no to si dělají snad srandu. Když mu nedokázali nabídnout to, co ten člověk chtěl, tak je logický, že skočí po něčem, co je pro něj mnohem zajímavější…
Fandím Netflix i když asi v právu je Activision
Prej netflix tahá od konkurenčních firem. A od kdy je Activision konkurent Netflixu ?! Nestreamuje nic nenatáčí jen vydávají “AAA trash” a Netflix ?? Pro netflix neni už ani studia v Hollywoodu konkurence takze zaplati ubrecenemu akctivisionu at si zase deti mohou jit pracovat na assasinech 😂
Větší nesmysl jsem snad ještě nečetl – minimálně od doby žaloby Epicu k Apple tak jsem musel přestat v půlce.
Ale kdo ví. Třeba tam mají šanci. Však v USA vám seberou osobní majetek i jen proto že ho špatně pojmenujete. A to jde jen o pracovní název který není nikde uvedený – jen ústně označený. 
šaškárna… Spencer stejně nic nepředvedl…